Зробимо владу відповідальною перед громадянами

krah

 
У п’ятницю, 2 серпня 2013 року, у Львівському прес-клубі за участю громадськості, політологів, експертів та журналістів відбувся круглий стіл на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції». Про це повідомила «Конфліктам і законам» зі Львова прес-служба Всеукраїнської громадської кампанії «За відповідальну владу».


Громадяни повинні мати змогу відкликати чиновників за невиконані обіцянки та зловживання службовим становищем. Про це сьогодні під час презентації законопроекту «Про владу в Україні» заявив координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус.

«Метою громадської кампанії «За відповідальну владу» є прийняття законопроекту «Про владу в Україні». Він дасть змогу громадянам впливати на посадовців, недосяжних навіть для народних депутатів України. Дрібні чиновники щоденно використовують свою владу на власний розсуд, але, як правило, у власних інтересах. Це як антибіотик, який має вбити вірус безвідповідальності в державному організмі країни. Законопроект «Про владу в Україні» дає нові можливості громадянам реально відкликати з посад нечесних чиновників, суддів, начальників міліції, місцевих прокурорів та брехливих депутатів і мерів без змін до Конституції України», - зазначив Ігор Курус.

«В Україні сьогодні немає представницької демократії, немає парламентаризму, нині Верховна Рада далеко не парламент. Народ, не маючи можливості реалізувати свої права в класичній формі представницької демократії, вдається до волевиявлення у формі бунтів. І хочемо ми того чи ні, нам потрібно шукати дієві механізми, аби волю громадян спрямувати в конструктивне річище. Дуже важливо вибудувати трикутник: відповідальний виборець, відповідальний громадянин - обирає відповідальних політиків, а вже відповідальні політики формують відповідальну владу», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.

«Відкликання – це спроба почистити владу. Відкликати суддів – це прекрасна ідея, але що робити з суддями апеляційних інстанцій? Потрібно диференційовано підходити до цього питання на різних рівнях влади, щоб це не нашкодило»,- закликала у своєму виступі правозахисник Валентина Теличенко.

У ході обговорення законопроекту міський голова Рави-Руської Ірина Верещук відзначила важливість його прийняття. «Треба знайти баланс між колективною безвідповідальністю й індивідуальною відповідальністю, особливо місцевих депутатів. Узагалі, відповідальність – це ознака зрілості суспільства», - резюмувала Ірина Верещук.

Завершуючи дискусію, Ігор Курус підкреслив, що «ми маємо переконати законодавців прийняти цей законопроект, і якщо він буде ухвалений, то влада врешті-решт стане відповідальною». Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Курус повідомив, що наразі законопроект знаходиться в стадії розробки і запросив усіх учасників круглого столу до співпраці, заявивши, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.

***

Тема обговорення учасників круглого столу – питання безвідповідальності влади як основи системної кризи в Україні. На думку ініціаторів кампанії «За відповідальну владу», нинішнє становище -  це наслідок безвідповідальності представників влади і нездатності опозиції контролювати владу. Таке переконання - результат кількамісячного обговорення проблеми в соціальних мережах.

На думку ініціаторів зібрання, ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців є Закон України «Про владу в Україні», концепцію якого і було представлено в ході круглого столу. Даний законопроект передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади, що дозволить створити нову систему стримування і противаг між суспільством та державою. За таких умов чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його «звільнить» громада.  Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість.

Особливістю представленого законопроекту, закладеною авторами в його основу, є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

Основними положеннями запропонованої концепції законопроекту є: визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; відсутність двозначностей; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; наявність переліку посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; встановлення механізму звільнення посадовців, призначених на посаду та відкликання мандату обраних громадами осіб; гарантії незмінності та тривалої дії закону.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.