У Тернополі обговорили механізм контролю влади між виборами
- Подробиці
- Опубліковано 03.09.2013 13:43
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6626
Активісти пропонують прийняти закон про «Владу в Україні», в якому будуть прописані механізми впливу громадян на чиновників і депутатів. Концепцію цього закону обговорювали сьогодні в Тернополі, під час круглого столу на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції», повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі громадської кампанії «За відповідальну владу».
Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус під час презентації законопроекту «Про владу в Україні» заявив, що введення в дію закону дасть можливість громадянам відкликати чиновників та реагувати на їхню бездіяльність, не чекаючи виборів і не захоплюючи райвідділи міліції.
«Метою громадської кампанії «За відповідальну владу» є прийняття законопроекту «Про владу в Україні». Дрібні чиновники щоденно використовують свою владу на власний розсуд, але, як правило, у власних інтересах. Ми маємо вбити вірус безвідповідальності в державному організмі країни. Законопроект «Про владу в Україні» дає реальні можливості громадянам відкликати з посад нечесних чиновників, суддів, начальників міліції, місцевих прокурорів та брехливих депутатів і мерів, і, що найголовніше - без змін до Конституції України. Тільки таким чином ми зможемо позбутися корупції і вседозволеності посадовців», - зазначив Ігор Курус.
«На сьогодні досить часто українських виборців звинувачують у пасивності та інертності. Проте причина такої пасивності – у відсутності реальних механізмів впливу громадян на політиків, на владу у міжвиборчий період. Інститут відкликання та вотуму недовіри – це той інструмент, який дозволить громадянам ефективно впливати на чиновників, відчувати свій реальний внесок у розбудову українського суспільства», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.
В свою чергу громадський діяч Ігор Гірчак повідомив, що в запропонованому законопроекті необхідно приділити увагу питанням впливу громадян на ті процеси, які відбуваються в Україні, і наголосив на тому, що процес відкликання повинен відбуватися на рівні місцевого референдуму, а строк дії закону повинен діяти не менше трьох каденцій, а не змінюватися від виборів до виборів.
«Існуюча система – це пакт між владою і громадянами. Для того, щоб щось змінити, необхідно запропонувати громаді не міфічну модель співпраці, а треба об’єднатися і йти працювати проти цієї системи. Необхідно створити ефективний механізм оцінювання діяльності чиновників, який змусить їх працювати. При наявності такого інструменту, будь-хто зможе ініціювати відкликання чиновників», - зазначив політичний експерт Ярослав Чорнозуб.
«Ми постійно живемо у революційному дискурсі. Нам слід шукати інший шлях», - наголосив громадський діяч Григорій Бурбеза.
Завершуючи дискусію, Ігор Курус підкреслив, що «ми маємо обговорити цей законопроект з громадою і знайти загальний консенсус». Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Курус повідомив, що наразі законопроект знаходиться в стадії розробки і запросив усіх учасників круглого столу до співпраці, заявивши, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.
Також з цієї категорії...
Львівський УДАР: Обстріл з гранатомета...
26 июл. 2014 г.
Зйомка реклами ДНР знищила колонію...
5 окт. 2015 г.
В Україні видадуть нові спогади...
8 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі