У Тернополі обговорили механізм контролю влади між виборами
- Подробиці
- Опубліковано 03.09.2013 13:43
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6608
Активісти пропонують прийняти закон про «Владу в Україні», в якому будуть прописані механізми впливу громадян на чиновників і депутатів. Концепцію цього закону обговорювали сьогодні в Тернополі, під час круглого столу на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції», повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі громадської кампанії «За відповідальну владу».
Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус під час презентації законопроекту «Про владу в Україні» заявив, що введення в дію закону дасть можливість громадянам відкликати чиновників та реагувати на їхню бездіяльність, не чекаючи виборів і не захоплюючи райвідділи міліції.
«Метою громадської кампанії «За відповідальну владу» є прийняття законопроекту «Про владу в Україні». Дрібні чиновники щоденно використовують свою владу на власний розсуд, але, як правило, у власних інтересах. Ми маємо вбити вірус безвідповідальності в державному організмі країни. Законопроект «Про владу в Україні» дає реальні можливості громадянам відкликати з посад нечесних чиновників, суддів, начальників міліції, місцевих прокурорів та брехливих депутатів і мерів, і, що найголовніше - без змін до Конституції України. Тільки таким чином ми зможемо позбутися корупції і вседозволеності посадовців», - зазначив Ігор Курус.
«На сьогодні досить часто українських виборців звинувачують у пасивності та інертності. Проте причина такої пасивності – у відсутності реальних механізмів впливу громадян на політиків, на владу у міжвиборчий період. Інститут відкликання та вотуму недовіри – це той інструмент, який дозволить громадянам ефективно впливати на чиновників, відчувати свій реальний внесок у розбудову українського суспільства», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.
В свою чергу громадський діяч Ігор Гірчак повідомив, що в запропонованому законопроекті необхідно приділити увагу питанням впливу громадян на ті процеси, які відбуваються в Україні, і наголосив на тому, що процес відкликання повинен відбуватися на рівні місцевого референдуму, а строк дії закону повинен діяти не менше трьох каденцій, а не змінюватися від виборів до виборів.
«Існуюча система – це пакт між владою і громадянами. Для того, щоб щось змінити, необхідно запропонувати громаді не міфічну модель співпраці, а треба об’єднатися і йти працювати проти цієї системи. Необхідно створити ефективний механізм оцінювання діяльності чиновників, який змусить їх працювати. При наявності такого інструменту, будь-хто зможе ініціювати відкликання чиновників», - зазначив політичний експерт Ярослав Чорнозуб.
«Ми постійно живемо у революційному дискурсі. Нам слід шукати інший шлях», - наголосив громадський діяч Григорій Бурбеза.
Завершуючи дискусію, Ігор Курус підкреслив, що «ми маємо обговорити цей законопроект з громадою і знайти загальний консенсус». Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Курус повідомив, що наразі законопроект знаходиться в стадії розробки і запросив усіх учасників круглого столу до співпраці, заявивши, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.
Також з цієї категорії...
Влада відповідає на акцію «Україна...
19 июл. 2012 г.
Кличко закликав керівників демократичних країн...
30 нояб. 2013 г.
Азаров заговорил об угрозах себе...
7 дек. 2013 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі