У Тернополі обговорили механізм контролю влади між виборами

vlada vibori

 
Активісти пропонують прийняти закон про «Владу в Україні», в якому будуть прописані механізми впливу громадян на чиновників і депутатів. Концепцію цього закону обговорювали сьогодні в Тернополі, під час круглого столу на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції», повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі громадської кампанії «За відповідальну владу».


Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус під час презентації законопроекту «Про владу в Україні» заявив, що введення в дію закону дасть можливість громадянам відкликати чиновників та  реагувати на їхню бездіяльність, не чекаючи виборів і не захоплюючи райвідділи міліції.

«Метою громадської кампанії «За відповідальну владу» є прийняття законопроекту «Про владу в Україні». Дрібні чиновники щоденно використовують свою владу на власний розсуд, але, як правило, у власних інтересах. Ми маємо вбити вірус безвідповідальності в державному організмі країни. Законопроект «Про владу в Україні» дає реальні можливості громадянам відкликати з посад нечесних чиновників, суддів, начальників міліції, місцевих прокурорів та брехливих депутатів і мерів, і, що найголовніше - без змін до Конституції України. Тільки таким чином ми зможемо позбутися корупції і вседозволеності посадовців», - зазначив Ігор Курус.

«На сьогодні досить часто українських виборців звинувачують у пасивності та інертності. Проте причина такої пасивності – у відсутності реальних механізмів впливу громадян на політиків, на владу у міжвиборчий період. Інститут відкликання та вотуму недовіри – це той інструмент, який дозволить громадянам ефективно впливати на чиновників, відчувати свій реальний внесок у розбудову українського суспільства», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.

В свою чергу громадський діяч Ігор Гірчак повідомив, що в запропонованому законопроекті необхідно приділити увагу питанням впливу громадян на ті процеси, які відбуваються в Україні, і наголосив на тому, що процес відкликання повинен відбуватися на рівні місцевого референдуму, а строк дії закону повинен діяти не менше трьох каденцій, а не змінюватися від виборів до виборів.

«Існуюча система – це пакт між владою і громадянами. Для того, щоб щось змінити, необхідно запропонувати громаді не міфічну модель співпраці, а треба об’єднатися і йти працювати проти цієї системи. Необхідно створити ефективний механізм оцінювання діяльності чиновників, який змусить їх працювати. При наявності такого інструменту, будь-хто зможе ініціювати відкликання чиновників», - зазначив політичний експерт Ярослав Чорнозуб.

«Ми постійно живемо у революційному дискурсі. Нам слід шукати інший шлях», - наголосив громадський діяч Григорій Бурбеза.

Завершуючи дискусію, Ігор Курус підкреслив, що «ми маємо обговорити цей законопроект з громадою і знайти загальний консенсус». Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Курус повідомив, що наразі законопроект знаходиться в стадії розробки і запросив усіх учасників круглого столу до співпраці, заявивши, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.