Міністр Оніщук за двопалатну систему в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 23.03.2009 18:02
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 8724
Під час прес-конференції в УНІАН, що була присвячена відкриттю у столиці ХХІІІ Конгресу всесвітньої асоціації юристів, міністр Юстиції ще раз підтвердив, що в Україні існуючі закони і Конституція – це одна реальність, а їх виконання – зовсім інша. Проте він наголосив на тому, що в Україні потрібно проводити удосконалення не лише судової влади, а й влади загалом. За його словами, під час конгресу розглядатимуть не лише стан прав захисту людини в Україні, а й інвестиційну політику і боротьбу з корупцією.
Також міністр повідомив, що вже скоро на законодавчому рівні буде закріплено право малозабезпечених громадян на безоплатну правову допомогу.
Розповів Микола Оніщук і про можливі зміни до конституції і переходу України на двопалатну систему управління. «Створення сенату верхньої палати, як представників від регіонів, які мають обиратися прямими мажоритарними виборами, це - той суспільний запит, який сьогодні все більше обговорюється», – наголосив він.
За його словами, політичні процеси, що відбуваються в Україні, і за якими спостерігає все суспільство, мають надзвичайно високий рівень політичної конкуренції, в основі якої є намагання отримати владу будь-якою якою ціною. «З моєї точки зору, система організації влади має розвиватись в напрямку її розосередження, в режимі розвитку противаг», – зазначив він.
На думку міністра, нижня палата формувалася б за пропорційними списками, а отже була б органом політичного представництва. Їй лишили б функції формування уряду та бюджету. А от верхня палата, на думку міністра, повинна формуватись за протилежною системою, а отже - мажоритарною. «Верхня палата представлятиме інтереси територіальних громад і регіонів», – зазначив він. Сенат, на думку міністра, повинен формуватись з 80 осіб і в ньому кожна область була б представлена трьома сенаторами, включаючи Київ та Севастополь. При цьому верхня палата давала б згоду на призначення ряду посадовців. Подібні нововведення, на думку міністра, дозволили б подолати дуалізм виконавчої влади в Україні.
Також, на цій прес-конференції, пан міністр пообіцяв, що українське суспільство нарешті побачить, як притягатимуть до відповідальності високопосадовців, що порушили законодавство. Проте не уточнив, коли ж дійсно ті, хто порушує Закон, таки відповідатимуть за порушення закону і, зокрема, ст. 198 Кримінального кодексу – самоуправство. «Я переконаний, що ми будемо свідками застосування відповідальності. Я лише очікую, коли нам вдасться через тиск з боку громадянського суспільства домогтися, щоб високопосадовці діяли виключно в межах закону», – наголосив він.
Також з цієї категорії...
Майдан не завершився, він триває...
20 февр. 2016 г.
«Голубые» депутаты подписались под увольнением...
26 мар. 2016 г.
В Украину спешит десант Гундяева
22 апр. 2016 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі