Міністр Оніщук за двопалатну систему в Україні

Під час прес-конференції в УНІАН, що була присвячена відкриттю у столиці ХХІІІ Конгресу всесвітньої асоціації юристів, міністр Юстиції ще раз підтвердив, що в Україні існуючі закони і Конституція – це одна реальність, а їх виконання – зовсім інша. Проте він наголосив на тому, що в Україні потрібно проводити удосконалення не лише судової влади, а й влади загалом. За його словами, під час конгресу розглядатимуть не лише стан прав захисту людини в Україні, а й інвестиційну політику і боротьбу з корупцією.

Також міністр повідомив, що вже скоро на законодавчому рівні буде закріплено право малозабезпечених громадян на безоплатну правову допомогу.

Розповів Микола Оніщук і про можливі зміни до конституції і переходу України на двопалатну систему управління. «Створення сенату верхньої палати, як представників від регіонів, які мають обиратися прямими мажоритарними виборами, це - той суспільний запит, який сьогодні все більше обговорюється», – наголосив він.

За його словами, політичні процеси, що відбуваються в Україні, і за якими спостерігає все суспільство, мають надзвичайно високий рівень політичної конкуренції, в основі якої є намагання отримати владу будь-якою якою ціною. «З моєї точки зору, система організації влади має розвиватись в напрямку її розосередження, в режимі розвитку противаг», – зазначив він.

На думку міністра, нижня палата формувалася б за пропорційними списками, а отже була б органом політичного представництва. Їй лишили б функції формування уряду та бюджету. А от верхня палата, на думку міністра, повинна формуватись за протилежною системою, а отже - мажоритарною. «Верхня палата представлятиме інтереси територіальних громад і регіонів», – зазначив він. Сенат, на думку міністра, повинен формуватись з 80 осіб і в ньому кожна область була б представлена трьома сенаторами, включаючи Київ та Севастополь. При цьому верхня палата давала б згоду на призначення ряду посадовців. Подібні нововведення, на думку міністра, дозволили б подолати дуалізм виконавчої влади в Україні.

Також, на цій прес-конференції, пан міністр пообіцяв, що українське суспільство нарешті побачить, як притягатимуть до відповідальності високопосадовців, що порушили законодавство. Проте не уточнив, коли ж дійсно ті, хто порушує Закон, таки відповідатимуть за порушення закону і, зокрема, ст. 198 Кримінального кодексу – самоуправство. «Я переконаний, що ми будемо свідками застосування відповідальності. Я лише очікую, коли нам вдасться через тиск з боку громадянського суспільства домогтися, щоб високопосадовці діяли виключно в межах закону», – наголосив він.

Наступна стаття »

 



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.