Міністр Оніщук за двопалатну систему в Україні

Під час прес-конференції в УНІАН, що була присвячена відкриттю у столиці ХХІІІ Конгресу всесвітньої асоціації юристів, міністр Юстиції ще раз підтвердив, що в Україні існуючі закони і Конституція – це одна реальність, а їх виконання – зовсім інша. Проте він наголосив на тому, що в Україні потрібно проводити удосконалення не лише судової влади, а й влади загалом. За його словами, під час конгресу розглядатимуть не лише стан прав захисту людини в Україні, а й інвестиційну політику і боротьбу з корупцією.

Також міністр повідомив, що вже скоро на законодавчому рівні буде закріплено право малозабезпечених громадян на безоплатну правову допомогу.

Розповів Микола Оніщук і про можливі зміни до конституції і переходу України на двопалатну систему управління. «Створення сенату верхньої палати, як представників від регіонів, які мають обиратися прямими мажоритарними виборами, це - той суспільний запит, який сьогодні все більше обговорюється», – наголосив він.

За його словами, політичні процеси, що відбуваються в Україні, і за якими спостерігає все суспільство, мають надзвичайно високий рівень політичної конкуренції, в основі якої є намагання отримати владу будь-якою якою ціною. «З моєї точки зору, система організації влади має розвиватись в напрямку її розосередження, в режимі розвитку противаг», – зазначив він.

На думку міністра, нижня палата формувалася б за пропорційними списками, а отже була б органом політичного представництва. Їй лишили б функції формування уряду та бюджету. А от верхня палата, на думку міністра, повинна формуватись за протилежною системою, а отже - мажоритарною. «Верхня палата представлятиме інтереси територіальних громад і регіонів», – зазначив він. Сенат, на думку міністра, повинен формуватись з 80 осіб і в ньому кожна область була б представлена трьома сенаторами, включаючи Київ та Севастополь. При цьому верхня палата давала б згоду на призначення ряду посадовців. Подібні нововведення, на думку міністра, дозволили б подолати дуалізм виконавчої влади в Україні.

Також, на цій прес-конференції, пан міністр пообіцяв, що українське суспільство нарешті побачить, як притягатимуть до відповідальності високопосадовців, що порушили законодавство. Проте не уточнив, коли ж дійсно ті, хто порушує Закон, таки відповідатимуть за порушення закону і, зокрема, ст. 198 Кримінального кодексу – самоуправство. «Я переконаний, що ми будемо свідками застосування відповідальності. Я лише очікую, коли нам вдасться через тиск з боку громадянського суспільства домогтися, щоб високопосадовці діяли виключно в межах закону», – наголосив він.

Наступна стаття »

 Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Учора під час ворожого обстрілу зазнав поранення та помер під час евакуації один наш герой. Ще троє наших мужніх оборонців отримали поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.