Півтора роки Україна ігнорує екологічні наслідки війни
- Подробиці
- Опубліковано 28.10.2015 13:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2960
Незважаючи на зусилля Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) від початку військових дій на сході України, відповідальні за цю тематику державні органи ігнорують наявність катастрофічних екологічних наслідків війни.
Про це повідомляє прес-служба ЕПЛ, передають «Конфлікти і закони».
Ще 22 січня 2015 року у Києві відбувся круглий стіл «Військові дії на сході України: ризики та наслідки для довкілля і здоров'я», ініційований ЕПЛ, що зібрала зацікавлених представників держави та експертів, які досліджують наслідки війни на сході України для довкілля та здоров'я населення. Під час круглого столу експерти ЕПЛ озвучили перші підсумки дослідження екологічних наслідків військових дій на сході України, а саме:
1) затоплення шахт та вихід шахтних вод на поверхню, проникнення у підземні води;
2) руйнування очисних споруд;
3) хімічне та радіаційне забруднення водних ресурсів;
4) забруднення атмосферного повітря та ґрунтів;
5) розриви снарядів та розсіювання хімічних речовин;
6) руйнування місць зберігання небезпечних хімічних речовин, відходів, їхнє займання;
7) знищення ландшафтів, рослинності;
8) знищення значних площ лісів.
Серед іншого, ЕПЛ зібрала факти знищення заповідних територій в зоні АТО. Було, зокрема, досліджено, що військові дії нанесли збитків заповідним об’єктам щонайменше на 14 мільярдів гривень.
Учасники круглого столу дійшли висновків, що військові дії на сході України завдали шкоду усім без винятку сферам життя країни. Донецька та Луганська області знаходяться на межі екологічної, техногенної та санітарної катастрофи. Ситуація, що склалася, потребує вжиття заходів з невідкладного виявлення техногенних екологічних проблем, спричинених війною, та розробки методології їхнього подолання, саме тому в кінці круглого столу учасниками було розроблено перелік рекомендацій негайної дії для органів державної влади, що були передані в т.ч. у Мінприроди. Також за підсумками своїх досліджень ЕПЛ видала посібник «Воєнні дії на сході України – цивілізаційні виклики людству», що містить повний текст рекомендацій.
Присутній на круглому столі Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко виступив з промовою, позитивно відгукнувшись щодо напрацювань ЕПЛ, та запевнив учасників заходу в тому, що найближчим часом буде утворена робоча група в рамках Мінприроди, якій буде доручено реалізувати зазначені рекомендації, напрацьовані учасниками заходу. Але віз і нині там.
Експерти ЕПЛ переконані, що зволікання з вирішенням екологічних проблем у зоні АТО (в т.ч. на звільнених територіях) у найближчому майбутньому може обернутись значно більшими екологічними та економічними наслідками. Бездіяльність держави у попередженні порушення фундаментальних прав людини на безпечне для життя здоров’я і довкілля має стати предметом широкого міжнародного обговорення.
6 листопада в світі відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни і озброєних конфліктів. Як і торік, урядові органи України не мають очевидних результатів роботи з вивчення, попередження та мінімізації екологічних наслідків війни. Напередодні відзначення цієї сумної дати, просимо представників ЗМІ звернути увагу на бездіяльність держави у питаннях АТО та довкілля.
Також з цієї категорії...
Спорт для богатых или богатые...
27 мар. 2012 г.
Бойцы АТО освободили от гопников-сепаратистов...
15 мая 2014 г.
Високі тарифи дістали всіх!
29 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворогаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі