​Міністр культури зустрівся з представниками медіа-профспілки та Національного газетно-журнального видавництва

23 грудня голова Незалежної медіа-профспілки Ігор Чайка та його перший заступник Олександр Тарасов разом із директором ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрієм Щекуном зустрілись із Міністром культури України Євгеном Нищуком. Присутні обговорили проблему підвищення зарплат працівників видавництва, а також загальні питання підтримки національних патріотичних видань.

Євген Нищук запропонував вирішення проблеми в три етапи, перший – теперішня зустріч, де визначені способи вирішення трудового конфлікту, наступний етап – це зустріч 27 грудня в форматі чотирьох сторін – медіа-профспілка, адміністрація ДП, заступник Міністра культури Тамара Мазур та, можливо, представники з Міністерства фінансів України. В якості заключного етапу Міністр запропонував «Національному газетно-журнальному видавництву» представити стратегію свого розвитку на колегію Міністерства культури України.

Не дивлячись на подекуди «високий градус» перемовин, Андрію Щекуну все ж вдалося коротко окреслити концепцію розвитку видавництва для поступового зменшення залежності культурологічних газет і журналів від бюджетних коштів. Також директор НГЖВ озвучив проблему відсутності приміщення та обладнання у редакції газети «Кримська світлиця». Міністр Євген Нищук пообіцяв виділити приміщення для газети у ДП «Кримський дім» орієнтовно в середині січня.

У ході розмови Міністром культури було запропоновано змінити умови колективного договору підприємства та провести підвищення зарплат тільки творчим працівникам. «Жодна газета чи журнал не може існувати без верстальника, бухгалтера та навіть прибиральниці. Наша профспілка не залишить без захисту трудовий колектив підприємства і ніколи не погодиться на погіршення умов праці технічних працівників», - зауважив перший заступник голови НМПУ Олександр Тарасов.

Незалежна медіа-профспілка України буде відстоювати права працівників до повного вирішення трудового спору на користь видавництва.

«Профспілка підтримує будь-які позитивні рішення, концепції розвитку, спрямовані на покращення рівня зарплат та соціально-економічних умов праці членів нашої медіа-профспілки», – відзначив голова НМПУ Ігор Чайка.

Нагадаємо, що у квітні вийшла постанова КМУ №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців в 2016 році», якою передбачено збільшення розміру окладів державних службовців. Журналісти державних ЗМІ прирівняні до держслужбовців і ще з травня повинні були отримувати відповідну зарплату.

За день до зустрічі, 22 грудня члени первинної профспілки НМПУ у «Національному газетно-журнальному видавництві» провели акцію «Ялинка під Кабмін» та направили свої вимоги до Кабінету міністрів.

Євген Нищук. Фото прес-служби НМПУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.