​Суспільство проти свободи слова «по-новому» від влади

Активні представники громади вкотре спробували донести до влади, що укази президента «Про Загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації» та «Про Доктрину інформаційної безпеки України» порушують права людини та свободу слова. Також владі дали зрозуміти, що суспільство вже вирахувало, що нинішня влада впроваджує в українське законодавство закони від 16 січня 2014, розпорошуючи їхні норми по різних законопроектах.


У прес-конференції, що відбулась четвертого квітня 2017 року, взяли участь: Іван Пєтухов, голова Правління Національної Асамблеї України; Віктор Шишкін, кандидат юридичних наук, народний депутат України І, ІІ, ІІІ скликань, екс-суддя Конституційного Суду України (2006 — 2015 років); Олександр Федієнко, голова Правління Інтернет Асоціації України; Вадим Кожевніков, голова ГО «Організація збору, розподілу та колективного управління суміжними правами в Україні»; Олег Гусєв, виконавчий директор Комісії з питань науки та інформаційних технологій; Оксана Котомкіна, координатор проекту online журналу конфліктних правових ситуацій «Конфлікти і закони».

Під час прес-конференції були обговорені не лише питання тиску влади на свободу слова, а і констатували, що суспільство вже усвідомлює, що наразі виникла необхідність обмежити апетити влади на диктат, адже на сьогоднішній день у ВР знаходяться 24 (двадцять чотири) законопроекти, які тим чи іншим чином обмежують право на свободу слова.

Також на прес-конференції було озвучено відкрите звернення до громадян України, закордонних українців, громадських та міжнародних організацій, народних депутатів України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді, депутати яких створюють злочині законопроекти:

Відкрите звернення

до громадян України, закордонних українців, громадських та міжнародних організацій, народних депутатів України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді, депутати яких створюють злочині законопроекти

Третій рік у стінах Парламенту перебувають народні обранці, які потрапили туди на хвилі Майдану.

Третій рік країна перебуває в стані руйнації.

За підсумками 2016 року, становище з Конституційними правами та свободами громадян в України стало гірше, ніж за попередній режим януковича.

Нездатність української влади покарати корупціонерів високого рівня підірвало підтримку влади і позначилося на перебігу реформ у багатьох секторах, зокрема у сфері громадянських свобод.

Негативний наслідок для свободи преси мали політичний тиск і напади на журналістів, блокування контенту інформації політичного та соціального спрямування, а також арешти блогерів та інших користувачів Інтернету, що суттєво погіршило українські рейтинги свободи в Інтернеті.

У державі залишаються намагання однієї особи, а саме Петра Порошенко, як і попередніх президентів, узурпувати владу.

Парламент перестав бути самостійною гілкою влади і повністю припинив свою контрольну функцію. Чим фактично створив умови для безкарного порушення прав і свобод громадян та всього українського народу.

Законодавчими ініціативами нав’язується запровадження норм та положень «злочинних законів» від 16 січня 2014року, які несуть найбільшу загрозу свободам в Україні, уможливлює в Україні встановлення диктаторського режиму.

Проаналізувавши запропоновані зміни діючого законодавства, ми вбачаємо повернення ініціатив януковича, які містилися у «злочинних законах» від 16 січня 2014 року, а внесення змін в КК та КПК у жовтні 2014 року тотожних ініціативам януковича за правління Порошенко є підтвердженням цього.

Позасудове блокування інтернет ресурсів і вилучення телекомунікаційного обладнання та серверів без належного обґрунтування слідчими правоохоронних органів, встановлення тотального контролю за власниками сайтів та користувачами соціальних мереж і блогерами, встановлення кримінальної відповідальності громадян за критику влади, закриття інформації від суспільства, яка може вплинути зокрема на стан здоров’я та безпеку людей, умови життя людей - ось ВАМ ініціативи сил, які сьогодні у Парламенті позиціонують себе як народні і демократичні.

Вимагаємо:

відкликати усі проекти законодавчих актів, які попирають права та свободи громадян та запроваджують норми та положення злочинних законів від «16 січня», зокрема насаджують в країні практики держави агресора щодо тотального контролю за громадянами та блокування без рішень суду інформаційних ресурсів;

розблокувати ініціативи громадськості щодо запровадження європейської практики демократичного контролю за діями і повноваженнями влади, в тому числі з питань перехоплення інформації, захисту персональних даних, вільного пересування;

організувати суспільний діалог щодо гострих питань громадян, які потребують законодавчого врегулювання.

Стрім прес-конференції представників громадських організацій: «Свобода слова — по-новому»

Фото з прямої трансляції на YouTubeКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби втрат серед українських захисників не було. На обстріли противника наші воїни давали адекватну відповідь

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.