​Колективний трудовий спір з Мінкультом вирішено на користь журналістів

21 травня в Міністерстві культури України відбулося засідання примирної комісії в рамках колективного трудового спору між найманими працівниками ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» та Міністерством культури України. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).


Під час засідання представники міністерства проінформували, що Міністр нарешті затвердив новий штатний розпис, яким збільшуються посадові оклади як журналістам, так й іншим працівникам НГЖВ.

Перший заступник голови, головний юрисконсульт Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов зазначив, що боротьба з Міністерством не закінчилась: «Те, що затвердили новий штатний розпис, це добре. Адміністрація підприємства тепер має право нараховувати зарплату відповідно до Кабмінівських постанов, яким збільшено розмір окладів журналістів державних й комунальних ЗМІ. Але залишається відкритим питання виконання цього штатного розпису, ліквідації заборгованості по заробітній платі й запобіганню банкрутству унікальних культурологічних видань. Не виключено, що невдовзі виникне новий колективний трудовий спір, тепер вже з приводу виплати заробітної плати. Члени медіа-профспілки також звертатимуться до суду з вимогою стягнути з Мінкульта заборгованість по оплаті праці за 2016 рік».

На думку генерального директора ДП «НГЖВ» Андрія Щекуна – це лише перший крок до перемоги: «Ключове рішення, яке прозвучало на цій зустрічі – це затвердження штатного розпису. Міністерство «легалізувало» ті нарахування, які я, як директор, здійснював з січня місяця. Є ще питання, які ми не піднімали в межах цього трудового спору – виконання цього штатного розпису, бюджету на якого немає. Ми повинні далі рухатись щодо висунення вимог в потребі підтримки на державному рівні видавництва, яке видає сім україномовних видань. Це робота ще попереду і ми на цьому зупинятися не будемо. Усі проблеми, які ми на сьогодні маємо, це відповідальність двох структур: Міністерства, як наших засновників, і моя, як директора цього підприємства. І разом ми повинні знайти ресурси, щоб фонд оплати праці був забезпечений».

Нагадаємо, що у квітні вийшла постанова КМУ №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців в 2016 році», якою передбачено збільшення розміру окладів державних службовців. Журналісти державних ЗМІ прирівняні до держслужбовців і ще з травня повинні були отримувати відповідну зарплату.

1 листопада 2016 трудовий колектив ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» провів загальні збори та висунув Міністру культури України вимоги про перерахунок та підвищення зарплат, затвердження нового штатного розпису та виплати різниці заробітної плати більш ніж за піврічний період. 21 листопада трудовий колектив НГЖВ на загальних зборах оголосив початок колективного трудового спору з Міністерством культури України. Адже міністерство не зацікавлено у фінансуванні якісних україномовних культурних видань та ігнорує фінансові потреби життєдіяльності видавництва.

Міністр культури України Євген Нищук. Фото прес-служби НМПУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.