​Тіньова парламентська «ширка» поєднує не ті цінності, які підтримали виборці

Де-факто тіньове створення «ширки» БПП, НФ та нових форм партії регіонів (Оппоблок, Відродження). Це абсурд, коли за відсутності реальної коаліції «Європейська Україна», яка була сформована за результатами виборів - шляхом маніпуляцій родом з кучмівської епохи і тих самих інструментів гри з мажоритарниками та постійних голосувань частин опозиційних фракцій за законопроекти і політику більшості - ми маємо де-факто іншу більшість! Яку поєднують зовсім не ті цінності, цілі і політика, яку підтримали виборці.


Такі процеси вже сприймаються нібито норма! Але це ж протирічить Конституції і логіці демократичної політичної системи. Це колосальна проблема, що політичні партії вважають, що можна імітувати коаліційність, імітувати політичний курс, забувати про коаліційну угоду і обіцянки. І вважати, що такі ігри, імітації та маніпуляції і є політика.

Це, по-перше, не політика (politics) - оскільки politics - це важлива робота по створенню цінностей, бачення і політичних нормативів, які об'єднують і спрямовують країну. Все це і є, власне, ідеологією - важливим стримувачем корупції політики і політичних позицій. По-друге, якщо створилася спільна позиція між «колишніми і нинішніми» - вона вимагає бути легітимізованою виборцями. Однак, діюча політична та виборча системи створені таким чином, що надають широкі можливості для найбільших фракцій уникати необхідності демократичної легітимації/виборів у випадку фактичного розпаду парламентської більшості. Ці фракції просто і легко рекрутують голоси в усіх необхідних випадках шляхом неформальних домовленостей поза політичної логіки (ідеологічних позицій). В результаті парламент стає заручником ситуативних голосів «збоку» - від фракцій, які є ворогами реформ, а не їх прихильниками. Нічого дивного, що обіцяні реформаторські законопроекти не проходять. Оскільки коаліції реформ не має. А це означає, не більше і не менше, нелегітимність політики ситуативної більшості.

Ця нелегітимність починається з політики партій, створених під вибори і які не мають стійких мереж роботи з виборцями. Партій, які не виконують ключових функцій - представництва суспільних інтересів, які обмежуються лише збиранням голосів, а не опрацюванням реальної політики. Партії, які не мають ні справжніх ідей, ні цінностей, які б могли бути важливим фундаментом для створення стратегічної політики - розвитку країни (а не виживання, як сьогодні). Тому важливо поставити питання щодо ПОЛІТИЧНИХ реформ - реформ виборчої системи та політичних партій.

Podgorna Viktoriya, facebook.com

Фото telegraf.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.