​Тіньова парламентська «ширка» поєднує не ті цінності, які підтримали виборці

Де-факто тіньове створення «ширки» БПП, НФ та нових форм партії регіонів (Оппоблок, Відродження). Це абсурд, коли за відсутності реальної коаліції «Європейська Україна», яка була сформована за результатами виборів - шляхом маніпуляцій родом з кучмівської епохи і тих самих інструментів гри з мажоритарниками та постійних голосувань частин опозиційних фракцій за законопроекти і політику більшості - ми маємо де-факто іншу більшість! Яку поєднують зовсім не ті цінності, цілі і політика, яку підтримали виборці.


Такі процеси вже сприймаються нібито норма! Але це ж протирічить Конституції і логіці демократичної політичної системи. Це колосальна проблема, що політичні партії вважають, що можна імітувати коаліційність, імітувати політичний курс, забувати про коаліційну угоду і обіцянки. І вважати, що такі ігри, імітації та маніпуляції і є політика.

Це, по-перше, не політика (politics) - оскільки politics - це важлива робота по створенню цінностей, бачення і політичних нормативів, які об'єднують і спрямовують країну. Все це і є, власне, ідеологією - важливим стримувачем корупції політики і політичних позицій. По-друге, якщо створилася спільна позиція між «колишніми і нинішніми» - вона вимагає бути легітимізованою виборцями. Однак, діюча політична та виборча системи створені таким чином, що надають широкі можливості для найбільших фракцій уникати необхідності демократичної легітимації/виборів у випадку фактичного розпаду парламентської більшості. Ці фракції просто і легко рекрутують голоси в усіх необхідних випадках шляхом неформальних домовленостей поза політичної логіки (ідеологічних позицій). В результаті парламент стає заручником ситуативних голосів «збоку» - від фракцій, які є ворогами реформ, а не їх прихильниками. Нічого дивного, що обіцяні реформаторські законопроекти не проходять. Оскільки коаліції реформ не має. А це означає, не більше і не менше, нелегітимність політики ситуативної більшості.

Ця нелегітимність починається з політики партій, створених під вибори і які не мають стійких мереж роботи з виборцями. Партій, які не виконують ключових функцій - представництва суспільних інтересів, які обмежуються лише збиранням голосів, а не опрацюванням реальної політики. Партії, які не мають ні справжніх ідей, ні цінностей, які б могли бути важливим фундаментом для створення стратегічної політики - розвитку країни (а не виживання, як сьогодні). Тому важливо поставити питання щодо ПОЛІТИЧНИХ реформ - реформ виборчої системи та політичних партій.

Podgorna Viktoriya, facebook.com

Фото telegraf.com.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.