Тіньова парламентська «ширка» поєднує не ті цінності, які підтримали виборці
- Подробиці
- Опубліковано 18.06.2017 12:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2377
Де-факто тіньове створення «ширки» БПП, НФ та нових форм партії регіонів (Оппоблок, Відродження). Це абсурд, коли за відсутності реальної коаліції «Європейська Україна», яка була сформована за результатами виборів - шляхом маніпуляцій родом з кучмівської епохи і тих самих інструментів гри з мажоритарниками та постійних голосувань частин опозиційних фракцій за законопроекти і політику більшості - ми маємо де-факто іншу більшість! Яку поєднують зовсім не ті цінності, цілі і політика, яку підтримали виборці.
Такі процеси вже сприймаються нібито норма! Але це ж протирічить Конституції і логіці демократичної політичної системи. Це колосальна проблема, що політичні партії вважають, що можна імітувати коаліційність, імітувати політичний курс, забувати про коаліційну угоду і обіцянки. І вважати, що такі ігри, імітації та маніпуляції і є політика.
Це, по-перше, не політика (politics) - оскільки politics - це важлива робота по створенню цінностей, бачення і політичних нормативів, які об'єднують і спрямовують країну. Все це і є, власне, ідеологією - важливим стримувачем корупції політики і політичних позицій. По-друге, якщо створилася спільна позиція між «колишніми і нинішніми» - вона вимагає бути легітимізованою виборцями. Однак, діюча політична та виборча системи створені таким чином, що надають широкі можливості для найбільших фракцій уникати необхідності демократичної легітимації/виборів у випадку фактичного розпаду парламентської більшості. Ці фракції просто і легко рекрутують голоси в усіх необхідних випадках шляхом неформальних домовленостей поза політичної логіки (ідеологічних позицій). В результаті парламент стає заручником ситуативних голосів «збоку» - від фракцій, які є ворогами реформ, а не їх прихильниками. Нічого дивного, що обіцяні реформаторські законопроекти не проходять. Оскільки коаліції реформ не має. А це означає, не більше і не менше, нелегітимність політики ситуативної більшості.
Ця нелегітимність починається з політики партій, створених під вибори і які не мають стійких мереж роботи з виборцями. Партій, які не виконують ключових функцій - представництва суспільних інтересів, які обмежуються лише збиранням голосів, а не опрацюванням реальної політики. Партії, які не мають ні справжніх ідей, ні цінностей, які б могли бути важливим фундаментом для створення стратегічної політики - розвитку країни (а не виживання, як сьогодні). Тому важливо поставити питання щодо ПОЛІТИЧНИХ реформ - реформ виборчої системи та політичних партій.
Podgorna Viktoriya, facebook.com
Фото telegraf.com.ua
Також з цієї категорії...
Суд Линча, как свершение справедливости
24 дек. 2012 г.
Відповідь Пшонці від народу: Події...
20 янв. 2014 г.
Яценюк: Кремль наказав своїм військам...
3 июн. 2015 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва затримала учасників наркоугруповання,...
19 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
21 дек. 2024 г.
1860 москалів подохло минулої доби...
21 дек. 2024 г.
Останні новини
21.12.2024 09:52
1860 москалів подохло минулої доби на українській землі20.12.2024 09:02
2200 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 19 грудня обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі