Тіньова парламентська «ширка» поєднує не ті цінності, які підтримали виборці
- Подробиці
- Опубліковано 18.06.2017 12:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2449
Де-факто тіньове створення «ширки» БПП, НФ та нових форм партії регіонів (Оппоблок, Відродження). Це абсурд, коли за відсутності реальної коаліції «Європейська Україна», яка була сформована за результатами виборів - шляхом маніпуляцій родом з кучмівської епохи і тих самих інструментів гри з мажоритарниками та постійних голосувань частин опозиційних фракцій за законопроекти і політику більшості - ми маємо де-факто іншу більшість! Яку поєднують зовсім не ті цінності, цілі і політика, яку підтримали виборці.
Такі процеси вже сприймаються нібито норма! Але це ж протирічить Конституції і логіці демократичної політичної системи. Це колосальна проблема, що політичні партії вважають, що можна імітувати коаліційність, імітувати політичний курс, забувати про коаліційну угоду і обіцянки. І вважати, що такі ігри, імітації та маніпуляції і є політика.
Це, по-перше, не політика (politics) - оскільки politics - це важлива робота по створенню цінностей, бачення і політичних нормативів, які об'єднують і спрямовують країну. Все це і є, власне, ідеологією - важливим стримувачем корупції політики і політичних позицій. По-друге, якщо створилася спільна позиція між «колишніми і нинішніми» - вона вимагає бути легітимізованою виборцями. Однак, діюча політична та виборча системи створені таким чином, що надають широкі можливості для найбільших фракцій уникати необхідності демократичної легітимації/виборів у випадку фактичного розпаду парламентської більшості. Ці фракції просто і легко рекрутують голоси в усіх необхідних випадках шляхом неформальних домовленостей поза політичної логіки (ідеологічних позицій). В результаті парламент стає заручником ситуативних голосів «збоку» - від фракцій, які є ворогами реформ, а не їх прихильниками. Нічого дивного, що обіцяні реформаторські законопроекти не проходять. Оскільки коаліції реформ не має. А це означає, не більше і не менше, нелегітимність політики ситуативної більшості.
Ця нелегітимність починається з політики партій, створених під вибори і які не мають стійких мереж роботи з виборцями. Партій, які не виконують ключових функцій - представництва суспільних інтересів, які обмежуються лише збиранням голосів, а не опрацюванням реальної політики. Партії, які не мають ні справжніх ідей, ні цінностей, які б могли бути важливим фундаментом для створення стратегічної політики - розвитку країни (а не виживання, як сьогодні). Тому важливо поставити питання щодо ПОЛІТИЧНИХ реформ - реформ виборчої системи та політичних партій.
Podgorna Viktoriya, facebook.com
Фото telegraf.com.ua
Також з цієї категорії...

Штепа решила слинять от ответственности
30 апр. 2014 г.

Что может потерять среднестатистический украинец?
9 нояб. 2017 г.

Задзеркалля агонізуючої влади слуг народу
17 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...

Похоронна дипломатія: у Римі світові...
29 апр. 2025 г.

Пшонка-стайл як частина ДНК українських...
29 апр. 2025 г.

Столична поліція затримала двох чоловіків...
29 апр. 2025 г.
Останні новини
29.04.2025 20:33
Пшонка-стайл як частина ДНК українських силовиків29.04.2025 14:08
Похоронна дипломатія: у Римі світові лідери домагаються мируПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 29 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі