​Відкритий лист голові Наглядової Ради ПАТ «НСТУ» пані Тетяні Лебедєвій щодо ситуації в Національній суспільній телерадіокомпанії України

Незалежна медіа-профспілка України вкрай занепокоєна ситуацією, що склалася в процесі реформування в Національній суспільній телерадіокомпанії України.


Ще 27 липня 2017 року НМПУ звернулось з листом до голови правління НСТУ Зураба Аласанії з вимогою долучити представників медіа-профспілки компанії до розробки нового колективного договору, а також про зустріч з метою узгодження позицій НМПУ та НСТУ щодо дотримання трудового законодавства у період реформування компанії. Жодної відповіді на свій лист медіа-профспілка не отримала, керівництво НСТУ просто проігнорувало це звернення.

29 вересня 2017 року НМПУ виступило з публічною Заявою, адресованою Наглядовій Раді НСТУ. Втім, і відповідь Наглядової Ради НСТУ на Звернення медіа-профспілки, на жаль, схожа більше на класичну бюрократичну відписку.

Нижче публікуємо відповідь Наглядової Ради НСТУ на Звернення НМПУ і Відкритий лист голови Незалежної медіа-профспілки України Ігоря Чайки голові Наглядової Ради ПАТ «НСТУ» пані Тетяні Лебедєвій.

Лист НСТУ

Відкритий лист НМПУ

Голові Наглядової Ради ПАТ «НСТУ»
пані Тетяні Лебедєвій

Шановна Тетяно Яківно!

На жаль, Ваша відповідь на Заяву Незалежної медіа-профспілки стосовно стану справ у НСТУ, надіслана 26.10.17, свідчить, що по суті викладених фактів питання не було розглянуто Наглядовою радою. Ми отримали чимало загальних фраз про «докладання всіх зусиль», розповідь про долю деяких філій НСТУ, про які не йшлося у Заяві НМПУ, але натомість ми не отримали інформації стосовно розгляду та вивчення нинішньої кадрової політики Правління ПАТ НСТУ. Нагадаю, йшлося про факти тиску на працівників компанії, зокрема, передпенсійного та пенсійного віку з вимогою написати заяву за власним бажанням без будь-яких підстав, переведення деяких працівників з творчих посад на адміністративні, повна або часткова відсутність інформації про штатний розклад нових підрозділів, посадові обов’язки, критерії скорочення і т.д.

Також жодного слова не сказано про розробку та підписання нового колективного договору. Тим часом, робоча група із розробки цього документу, за наявною інформацією від представників профкому працівників культури на НСТУ, на даний момент знаходиться в стані непевного очікування. Тобто, робота над документом не ведеться або вона утаємничена від колективу.

Тим часом, згідно офіційних повідомлень для ЗМІ, Наглядова рада ПАТ НСТУ затвердила нову сітку зарплат для працівників, яка буде введена в дію з 2 квітня 2018 року «після впровадження другого етапу реформування ПАТ «НСТУ», під час якого буде розроблена нова структура та суттєво зміниться штатний розклад». Також процитовано слова виконавчого директора ПАТ НСТУ Олександра Лієва: «Усі скорочення відбуватимуться у взаємодії з галузевими профспілками та профспілкою компанії».

Але на даний момент жодних звернень до осередку НМПУ від керівництва НСТУ стосовно розгляду даних питань не надходило. Хоча працівникам вже повідомляють про скорочення, переведення в інші підрозділи, ліквідації філій і т.п. Думаю, зайве нагадувати Вам, що подібні питання, згідно закону, мають роботодавцем заздалегідь узгоджуватися із профспілками, але факти свідчать, що Правління ПАТ НСТУ та керівники філій і підрозділів компанії ігнорують вимоги трудового законодавства.

Особливо дивує також наступний і прикрий факт: нинішні зарплати рядових творчих працівників НСТУ (кореспондентів, редакторів, режисерів) залишаються на вкрай низькому рівні – в межах 2-5 тис. грн, зважаючи на втрату через реформи низки стимулюючих доплат. Але вже зараз, внаслідок активних змін сітки мовлення і розробки нових проектів, теле- і радіожурналістам доводиться активно працювати, іноді з подвоєнням зусиль. Тим часом, нова сітка зарплат, яка передбачає їхнє підвищення, буде введена лише через 5 місяців – з 2 квітня. Натомість рішенням Наглядової Ради члени Правління НСТУ, які отримують посадові оклади у розмірі понад 57 тис. грн., ще й преміюються у розмірі окладу чи більше, так що різниця у зарплатах членів Правління ПАТ НСТУ та рядових співробітників може перевищувати 20 разів. Така неприпустима різниця в оплаті праці навряд чи допомагає колективу НСТУ не сприймати зміни як руйнування!

Це відбувається на тлі відсутності відкритої та постійної комунікації між керівництвом НСТУ та працівниками – уся форма повідомлень про майбутні зміни зводиться до усних розпоряджень керівництва, адже працівників офіційно не знайомлять ні з планованим графіком змін, ні з новою структурою, ні з внутрішніми документами НСТУ, які регламентують такі зміни. Для колективу у 7 тисяч осіб навіть відсутня будь-яка внутрішня комунікаційна платформа, яка існує у європейських суспільних мовників – розсилки, бюлетені, корпоративні зустрічі, дискусії тощо.

Тому Незалежна медіа профспілка змушена визнати Вашу відповідь класичною бюрократичною відпискою. Вважаємо, що ігнорування вимог трудового законодавства під час вкрай важливої для держави справи становлення НСТУ є неприпустимим не лише з правової точки зору, але і дає підстави вважати, що процес створення Суспільного мовлення не у всьому відповідає європейським стандартам. Сподіваємося, що Наглядова рада ПАТ НСТУ поділяє стурбованість Незалежної медіа-профспілки у цьому питанні.

З повагою,

Голова Незалежної медіа-профспілки Ігор ЧайкаКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.