Цікава статистика покарання прокурорів, або Навіщо Луценко створював КДКП?
- Подробиці
- Опубліковано 18.04.2018 15:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1822
Надибав цікаву статистику в «Судово-юридичні газеті» щодо кількості прокурорів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності.
За часи злочинного режиму, у 2011 році, при генпрокурорі Пшонці в дисциплінарному порядку були покарані 762 прокурори, у 2012 – 551 і в 2013 – 479. У 2014, коли нереформовану прокуратуру очолював Ярема, до дисциплінарної відповідальності були притягнуті фактично 453 прокурори (формально – 877, але з них 424 – це прокурори з Криму, заочно звільнені за співпрацю з окупантами). У 2015 році при генпрокурорі Шокіні в дисциплінарному порядку покарані 381 прокурор.
Але в 2016 році волелюбний український народ спіткала правоохоронна реформа, на посаду генерального прокурора України був призначений алкоголік без юридичної освіти, потім цю посаду взагалі ліквідували разом з Генеральною прокуратурою України (натомість з вересня 2016 року з’явилась просто «Генеральна прокуратура» - без слова «Україна», однак генеральний, прости господи, прокурор про це досі не знає), а для покарання своїх підлеглих Луценко вигадав посаду «експерта з доброчесності», на яку призначив сина свого товариша по чарці Петю Шкутяка. Та невдовзі з’ясувалось, що Петя взагалі не може працювати на атестованих посадах в органах прокуратури, оскільки раніше був засуджений за хуліганство.
Коротше кажучи, у 2016 році, у зв’язку з тотальним реформуванням, скарги на прокурорські безчинства практично не розглядались. Тоді – щоби ніхто не сумнівався в невпинному поступі реформ – була створена Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. За весь 2017 рік ця Комісія притягнула до дисциплінарної відповідальності аж 75 прокурорів.
На жаль, «Судово-юридична газета» так і не змогла з'ясувати причину, з якої в 2011 році без усяких комісій були покарані 762 прокурори, а в 2017, після створення КДКП – лише 75. А причина ця полягає, виявляється, у тому, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів досі не має власного автопарку й власного секретаріату в складі хоча б 300 осіб. Щоби виправити ситуацію, 4 квітня 2018 року КДКП ухвалила наступне рішення:
http://www.kdkp.gov.ua/ua/commission_decision.html…
1.Утворити секретаріат Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
2. Затвердити структуру та штатний розпис секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
3. Звернутися до Генеральної прокуратури України, як головного розпорядника коштів Державного бюджету України, щодо перегляду кошторису Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів на 2018 у зв’язку з необхідністю фінансування видатків Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та її секретаріату, а також внесення відповідних бюджетних пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2019 рік.
Одна біда: членам КДКП не доповіли, що ще 30 вересня 2016 року набули чинності поправки до Конституції України, відповідно до яких розділ «прокуратура України» взагалі вилучений з Основного Закону. Тож тепер незрозуміло, хто саме виконуватиме рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і виділятиме бюджетні кошти на утримання секретаріату КДКП в складі 300 осіб – «Генеральної прокуратури України» як органу влади не існує. А без секретаріату – ну яка ж може бути робота по притягненню прокурорів до дисциплінарної відповідальності?
Ех, чує моє серце, що генеральному, прости господи, прокурору доведеться ту Комісію розганяти й повертати на службу Петю Шкутяка.
Volodymyr Boiko, facebook.com
Фото politeka.net
Також з цієї категорії...
Між інститутом Президента і Прем'єр-міністром...
29 июл. 2014 г.
Скальпель
20 февр. 2017 г.
Замовивши 60 млн бюлетенів, ЦВК...
4 мар. 2019 г.
Набираючі популярність...
The Economist оприлюднив приблизні дані...
28 нояб. 2024 г.
Заява генерального секретаря НАТО про...
28 нояб. 2024 г.
«Наші розвідники знищили російську РЛС...
28 нояб. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:
Коментарі