​Розвінчуючи міфи про імпічмент президента

Парубій заявив, що Рада може розглянути закон про імпічмент президента в четвер.


Я хочу нагадати, що «імпічмент» - це дуже електорально вдячна тема, тим більше перед парламентськими виборами.

Але від виборців приховують головне у цій темі. Прийняття закону про імпічмент в рамках чинної Конституції навпаки посилить позиції президента. Розвінчую міфи... дочитайте, щоб не почуватися потім ошуканими.

Насправді, у нас є закон, який врегульовує процедуру імпічменту. Це закон «Про регламент Верховної Ради».

Глава 30 зазначеного закону має красномовну назву «Порядок дострокового припинення повноважень президента України у зв’язку з неспроможністю виконання ним своїх повноважень за станом здоров’я, а також у разі усунення президента України з посади в порядку імпічменту».

У зазначеній главі детально прописано процедуру імпічменту на виконання відповідної норми Конституції.

У реальності реалізацію імпічменту унеможливлює встановлена Конституцією процедура, а не відсутність закону про імпічмент. І новий закон ніяк не спростить цю процедуру.

Судіть самі:

Для ухвалення рішення Верховної Ради про імпічмент необхідно три умови:

1) три чверті голосів від конституційного складу ВРУ;

2) висновок Конституційного суду щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент;

3) висновок Верховного Суду про те, що діяння, у яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

От саме цю процедуру з трьох компонентів практично неможливо виконати. Тому, якщо депутати щирі у намірах - тобто, хочуть зробити процедуру імпічменту реальною, то треба змінювати Конституцію, а не приймати закон, який закріпить де-факто нереальну для виконання процедуру імпічменту та зміцнить позиції президента.

Адже формально інститут імпічменту буде закріплений у законодавстві – у Конституції та спеціальному законі, але реалізувати його на практиці шансів не буде. Бо назбирати близько 340 голосів у парламенті та об’єднати проти президента Конституційний і Верховний суди не змогли навіть щодо януковича, чиї злочини були очевидними.

Я про це говорю давно - ще з грудня 2017 року (на сайті Української правди є моя деталізована стаття з цього приводу).

Anna Maliar, facebook.com

Фото УНІАН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.