Міжнародний трибунал слухає вимогу до росії звільнити українських моряків, захоплених півроку тому, без участі москви
- Подробиці
- Опубліковано 10.05.2019 13:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1345
У Міжнародному трибуналі з морського права у Гамбурзі відбувається слухання позову України проти росії з вимогою звільнити три українські військові кораблі і 24 моряків, яких росіяни обстріляли й захопили 25 листопада 2018 року у водах біля Кримського півострова, повідомляє «Голос Америки».
Росія називає Крим 2014 своєю територією і звинувачує українських моряків у порушеннях у межах російських територіальних вод.
Моряків, троє з яких зазнали поранень, вже 6 місяців утримують у російській в’язниці, а останнє рішення російського суду передбачає продовження їх затримання до кінця липня.
Україна підкреслює, що українські кораблі йшли з українського порту в Одесі через Чорне море і Керченську протоку до українського порту Бердянськ в Азовському морі і що російський напад на них був порушенням міжнародних законів.
Україна просить трибунал винести термінове рішення - застосувати «тимчасові заходи» з вимогою до росії негайно звільнити українських моряків і кораблі.
Рішення трибуналу щодо тимчасових заходів очікують приблизно через місяць.
росія відмовилася брати участь у слуханні в Гамбурзі, а російське посольство у Німеччині надіслало заяву, в якій стверджується, що Міжнародний трибунал з морського права не має юридичного повноваження розглядати цю справу.
У російській заяві також міститься твердження, що Україна повинна була спочатку домовлятися з росією.
Українську сторону, до якої залучена група міжнародних юристів, очолює заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.
«Негайно звільнити кораблі і повернути їх Україні; припинити кримінальні процедури проти українських моряків, звільнити їх і повернути їх в Україну», - повторила пані Зеркаль українські вимоги у короткому виступі на початку слухання.
Зеркаль також підкреслила, що «немає питань щодо того, що Крим є територією України, так само як і територіальні води довкола нього».
Згодом аргументи української сторони виклали кілька юристів, які представили детальні обґрунтування.
Позов України проти росії у Міжнародному трибуналі з морського права є лише одним з низки позовів української держави у міжнародних судах включно з Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини, де Україна домагається захисту від агресивних дій москви після анексії Криму, що згодом вилилися у збройний конфлікт на Сході України.
У більшості тих справ росія заперечує право міжнародних судів розглядати українські позови і наголошує, що не виконуватиме рішення, які йтимуть у розріз з позицією москви.
Олена Зеркаль. Фото Web Screenshot
Також з цієї категорії...
Пора думать о смене девочек...
4 янв. 2013 г.
Російський консул отримав ноту МЗС...
16 сент. 2015 г.
Патріарх Теофіл III спростував наклепницьку...
14 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
1050 москалів подохло минулої доби...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі