​Президент України пропонує посилити люстрацію, експерти критично ставляться до цієї ідеї

Команда Президента України Володимира Зеленського напрацювала законопроект, спрямований на посилення люстрації. Про це Глава держави повідомив у своєму відеозверненні 11 липня. За словами Володимира Зеленського, пропонується люструвати осіб, які у період з 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, Голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, Секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств, повідомляє прес-служба Президента України.


Люстрацію також пропонується поширити на народних депутатів України та членів уряду цього періоду.

«Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію, ми пропонуємо її посилити», – заявив Глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що цей законопроект дає лише суспільну оцінку діяльності згаданих осіб, і висловив упевненість, що у майбутньому вони отримають і справедливу юридичну оцінку.

Президент зазначив, що до такого рішення його підштовхнуло побачене за час перебування на посаді.

«Я щодня спілкуюся з чиновниками різних рівнів і розумію: це – безнадійний діагноз. Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві – насправді вони всі однієї масті. Їм усім фіолетово!» – переконаний він.

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», – додав Президент.

Експерти та оглядачі на Заході та в Україні, схоже, критично поставились до ідеї Володимира Зеленського.

Несправедливість, як і правосуддя, може бути сліпою. Про це, коментуючи пропозицію президента України Володимира Зеленського посилити люстрацію заявив Адріан Каратницький, експерт аналітичного центру Atlantic Council, повідомляє «Голос Америки».

«Президент України пропонує ухвалити закон щодо люстрації, який усуне з політики та уряду колишнього президента України Порошенка, прем'єр-міністра Гройсмана, усіх колишніх міністрів, та усіх колишніх нардепів. В очах Зеленського винні усі, і чесні реформатори і корупціонери. Кажуть, що правосуддя сліпе, але пропозиція Зеленського показує, що і несправедливість може бути сліпою», - твітує Адріан Карантицький.

Каратницький раніше писав, що Зеленський «може належати до числа лідерів, які найменше у світовій історії підготовлені до того, щоб очолювати демократичну країну».

В іншому випадку американський експерт писав у Facebook, що не знає «що більш небезпечне для України: Зелені чоловічки; чи Зеленські чоловічки?»

Критично до пропозиції президента України поставився і Андреас Умланд, дослідник Інституту євро-атлантичного співробітництва. Умланд вважає, що чиновники та законодавці доби Порошенка та він сам заслуговують на презумпцію невинуватості, на відміну від державних лідерів доби януковича.

«Люстрація ґрунтується на презумпції винуватості чиновників авторитарного режиму, подібного до режиму януковича, який посилював свою особисту владу, маніпулюючи політичними мандатами у Раді та через незаконні зміни до Конституції незабаром після приходу до влади у 2019-му році. Порошенко був не янгол і теж з радістю маніпулював політичними процесами, але він ніколи не використовував такі кричущі методи консолідації влади, як янукович. Тому презумпція невинуватості має застосовуватись до нього та його численних помічників та міністрів так само, як і до будь-якого іншого громадянина України. Їх особиста корумпованість має бути доведена у суді, наскільки складним не видавалось би це завдання, перш ніж їх можна буде карати забороною на обіймання посад та іншими заходами», - відзначив Умланд на своїй сторінці у Facebook.

«Справедливо буде сказати, що пропозиції президента Зеленського щодо того, хто має бути люстрований, є досить слабкими, зважаючи на те, що він прямо порушив закон про люстрацію, призначивши Богдана головою своєї Адміністрації», - твітує оглядач Євген Воробйов.

Натомість журналіст Себастьєн Ґоберт відзначає у твітері, що ініціатива Зеленського гарантує, що після виборів до Ради в Україні «не буде нудно».

Фото president.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.