На закупку позашляховиків, збільшення фінансування МВС та Офісу Президента - гроші є
- Подробиці
- Опубліковано 26.11.2020 10:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4569
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка відтерміновує збільшення посадових окладів для вчителів на рік - до 31 грудня 2021 року. Відповідно до урядової постанови від 23 листопада 2020 р. № 1149, до 31 грудня 2021 р. зупинено дію іншої постанови Кабміну, якою з 1 січня 2021 року мало бути встановлено найменший розмір посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В уряді такий крок пояснюють тим, що у Державному бюджеті на збільшення окладів педагогічним працівникам "немає коштів". Водночас у Держбюджеті постійно «знаходяться» кошти на збільшення фінансування МВС, Офісу Президента, Державного управління справами, того ж таки Кабміну. До речі, в.о. міністра освіти - неодноразово звинувачений у корупції та плагіаті пан Шкарлет - отримує щомісяця 105 тисяч гривень, і на це "гроші є".
Є кошти й на захмарні зарплати керівникам та членам наглядових рад державних компаній, при цьому ці кошти жодним чином не корелюються із якістю та прозорістю роботи цих підприємств (варто також нагадати, що наприкінці жовтня Кабмін ухвалив постанову про зняття обмежень щодо розмірів зарплат членів наглядових рад). Більше того, у бюджеті знаходять кошти навіть для закупівлі елітних позашляховиків для посадовців Національного банку, про що наша команда нещодавно вже повідомляла https://www.facebook.com/watch/?v=1026586261153736.
А от на достойну оплату праці вчителів у Держбюджеті коштів, традиційно «немає»… Принагідно хотілось би нагадати, що йдучи на президентські вибори Володимир Зеленський розповідав про державу, «де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери — реальні строки» (https://program.ze2019.com). А напередодні парламентських виборів «слуги народу» обіцяли: «Запровадимо базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат» (https://sluga-narodu.com/program).
Як бачимо, гарні передвиборчі обіцянки різко контрастують із діями влади. І це цілком закономірно, адже кошти на гідні зарплати працівників освіти, та й загалом на розвиток освіти будуть лише тоді, коли влада буде працювати в інтересах всього суспільства, а не в інтересах мізерного відсотку найбагатших.
Поки Україною керують представники 1% найбагатших, освіта буде фінансуватись за залишковим принципом. Лише влада в інтересах більшості народу забезпечить гідну оплату праці освітян.
Відтак вкотре закликаю громаду не вірити гарним обіцянкам і яскравим гаслам, а вивчати біографії політиків, цікавитися тим, де вони беруть кошти на вибори й взагалі на свою діяльність. Звертати увагу, власне, на те, чиї інтереси вони насправді представляють. Саме за таких умов є шанс на докорінні зміни на користь більшості українського народу.
Юрій Левченко
Також з цієї категорії...

В Мариуполе опять слышны звуки...
21 сент. 2014 г.

В восьми километрах от Мариуполя...
16 февр. 2016 г.

Мін’юст спіймав Олену Лукаш на...
26 мар. 2016 г.
Набираючі популярність...

Тимошенко судять за принципами «єнакіївської...
25 июн. 2012 г.

Біля Адміністрації Президента відсвяткували «кінець...
20 дек. 2012 г.

Якщо США не нададуть Україні...
3 июл. 2025 г.
Останні новини
03.07.2025 21:56
Цей рік будемо згадувати з полегшенням, що завершився03.07.2025 12:10
Знешкоджено 40 ворожих БпЛА03.07.2025 12:04
1000 кацапів подохла минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 3 липня обговорили наступні теми:
Коментарі