​Коли почнуться соціальні бунти в Україні?

«Слуги» продовжують випробовувати терпіння українців різного роду соціальними експериментами. На тижні стало відомо про зростання цін на газ, підвищення з серпня тарифу на електроенергію та про драконівські заходи боротьби з боржниками по комуналці. Дістанеться і ФОПам та середньому бізнесу – їх чекають масштабні перевірки Держпраці.


Звичайно, що таке вивертання кишень людям не подобається. У протестних спільнотах знову відбувається мобілізація. До акцій мають намір приєднатися різноманітні соціально вразливі групи, які раніше стояли осторонь від будь-яких громадських активностей. Помітна і стрімка радикалізація вимог протестуючих та декларування ними готовності до прямої дії.

ТАРИФНЕ СВАВІЛЛЯ

Попри очікування, що влітку газ повинен дешевшати, він дорожчає. Причина – у зростанні цін на європейських газових хабах, звідки Україна імпортує 30% обсягу газу, який споживає.

У кінці червня на українському ринку природного газу сталися дві знакові події. Перша – одразу у декількох постачальників його вартість у місячних тарифах на липень перетнула психологічну позначку в 13 грн/м3. Друга – компанія «Твій газзбут», під брендом якої в регіонах працюють 20 постачальників, скасувала тарифний план «Твій газ на зиму», яким збиралась пом’якшувати для клієнтів коливання цін взимку.

Раніше уряд ухилявся від прямої відповіді, чи буде він підвищувати тариф на електроенергію. А деякі спікери від влади розповідали нам, що жодних підвищень не буде. Тепер маємо зростання на 36,6%. Дякуємо!

ВІДІБРАТИ ОСТАННЄ

З 1 липня в Україні почне діяти система, яка списуватиме кошти із рахунку навіть без попереднього звернення судового виконавця до керівництва банку. Хоча із метою погашення боргу суд може забирати щомісяця лише 20% доходу громадянина.

Як зазначають ЗМІ, якщо на картці боржника зовсім немає коштів, або ж він завбачливо зняв їх із рахунку, виконавча служба буде вилучати особисте майно. Винесуть ліжко, телевізор, теплий одяг тощо. Користувачі мереж пишуть, що були випадки, коли відбирали навіть старий одяг чи заіржавілі каструлі.

БІЛЬШЕ ПОДАТКІВ ТА ПЕРЕВІРОК ДЛЯ БІЗНЕСУ

Мінекономіки заявило, що рівень тіньової економіки у 2020 року склав 30% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Це на 3 в.п. більше за показник 2019 року (27%).

По-перше, до збільшення рівня тінізації економіки призвели фіскальні інновації Данііла Гетьманцева проти ФОПів, провал афери з акцизами тощо.

По-друге, тінізація стане ще більшою в разі ухвалення законопроекту №5600, який соросята та уряд «слуг» чомусь називають «антиолігархічним».

Альона Шкрум говорить, що деякі нововведення законопроекту №5600 замість того, щоб виводити ринок з тіні та давати гроші в бюджет, — потенційно можуть ще більше загнати ринок у тінь. Замість того, щоб стимулювати бізнес і економіку, форсувати вихід із кризи, – навпаки «зажмуть» її ще більше податковим навантаженням і далі зменшать кількість повітря в бізнес-кліматі країни. «Ми вас не душимо, ми просто поступово обмежуємо вам кількість повітря».

Яскравим прикладом такого «обмеження кількості повітря» для бізнесу є рішення Мінекономіки спільно з ДФС та Держпрацею з 1 липня розпочати інспекції в компаніях з метою виявлення роботодавців, які використовують незадекларовану працю. Нагадаю, що трудовим законодавством передбачені штрафи за такі порушення для роботодавців: від 60 тис. до 180 тис. грн за кожного співробітника.

Тож скільки середніх компаній та невеликих виробництв будуть вимушені закритися через рандомний наїзд Держпраці? Скільки остаточно піде в тінь?

БІФУРКАЦІЯ

Аналіз контенту груп та пабліків протестних спільнот кампаній («Тарифний геноцид», «SaveФОП», «Малий бізнес в Києві», «Газовий зашморг» тощо) свідчить про якісне зростання кількості публікацій з чітко вираженою позицією застосовувати пряму дію для захисту своїх прав.

Результати дослідження протестного середовища, яке здійснював Центр досліджень проблем громадянського суспільства протягом квітня – червня 2021 року, вказують на появу нових кластерів протесту в соціальних групах, які до того не брали участь в громадській активності та толерування ними силових дій.

Як відомо, термін «біфуркація» означає зміну якісної поведінки динамічної системи за малої зміни її параметрів. Так ось, ця якісна зміна поведінки аморфної протестної маси: від «протесту на дивані» до «протесту коктейля Молотова», може відбутися восени цього року. Що стане тригером – поки не зрозуміло.

Запобігти цьому влада ще може. Як варіант –створенням технократичної коаліції в парламенті та формуванням Уряду із залученням людей з досвідом управління та стратегічним баченням ситуації. Але замість Уряду з великої літери, Банкова восени призначить на чолі Кабміну чергового фаворита Зеленського. Наприклад, того ж Олексія Любченка. А в уряді збережуть квоти олігархів.

Скоріше за все, переформатування уряду співпаде з першою хвилею «ідеального шторму», друга хвиля може змести і сам режим.

Vitalii Kulyk, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Vitalii Kulyk



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.