​До уваги учнів та батьків: шкільні олімпіади таки відбуватимуться за іншими правилами

Часто боротьба з корупцією і зловживаннями зводиться до банальної імітації діяльності. І проводиться вона не заради змін, а з метою монетизувати власні здібності і вміння. Але паралельно з такими ганебними явищами відбувається і реальна робота громадського сектору, яка реально призводить до змін і запобігання випадкам зловживань у тій чи іншій сфері.


Цього разу перемога сталася в галузі освіти.

А почалося все з того, що наприкінці вересня 2020 року на сторінці Фейсбук ГО «Нові активні українці» було опубліковано відкритий лист до Міністерства освіти і науки України. У цьому зверненні зазначались не лише оприлюднені результати дослідження активістів про те, як в наш час проводяться учнівські «обласні» олімпіади у місті Вінниця, а й звернено увагу на необ’єктивність III етапу Всеукраїнської олімпіади з математики у Вінницькій області, коли, спочатку, було визначено одних переможців, а після розкодування робіт і проведення апеляції з’явився новий «скорегований» перелік. І якщо після попередньої перевірки робіт, яка проводиться анонімно із закодованими роботами, серед найкращих були діти з різних районів області, то після апеляції вінницькі школярі витіснили інших за рейтингом. А зважаючи на те, що були всі підстави вважати, що виявлені проблеми не є регіональною специфікою і аналогічні ситуації поширені по всій країні, то і було подано звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням внесення змін із проведення шкільних олімпіад.

Однак справжня громадськість, котра щось робить не для піару, а для змін, окрім вимог змін, ще й пропонує план їхньої реалізації , аргументуючи кожний пункт, котрий призведе до унеможливлення перевищення повноважень тих же вчителів.

Проте, як це часто в Україні і буває, Міністерство освіти і науки України на звернення не відреагувало. І тоді почалася плідна боротьба з чиновництвом, котра тривала півтора роки з того часу, як Діана Бондаренко вперше відкрила сайт Вінницької академії безперервної освіти, і до сьогодні.

Наша редакція «Конфлікти і закони» підтримала ініціативу голови ГО «Нові активні українці» Діани Бондаренко і включилася у боротьбу, допомагаючи як інформаційно, як ось в цьому матеріалі: Шкільні олімпіади: чи можна уникнути зловживань?, так і вимагаючи від чиновників реакції на опублікований лист до Міністерство освіти і науки України через журналістські запити.

Півтора роки велось листування з чиновниками, і ось голова ГО «Нові активні українці» Діана Бондаренко отримала відповідь від Служби освітнього омбудсмена, де пропозиції громадського сектору по зміні проведення шкільних олімпіад — підтримано і що до Інституту модернізації змісту освіти надіслано звернення із відповідними пропозиціями щодо вдосконалення процедури проведення шкільних олімпіад.

Так, освітній омбудсмен погоджується, що пропозиція щодо розширення комісії з перевірки робіт із залученням педагогічних працівників різних районів є виправданою і тому ним підтримується, але зазначається, що, разом із тим, реалізація такого підходу залежить від наявності фінансування. Підтримано також можливість учасника олімпіади за письмовою заявою отримати копію письмової робити, а також освітнім омбудсменом підтримується і визнана доцільною заборона під час розгляду скарги у присутності педагогічних працівників з того ж закладу освіти, що й апелянт. Тож, в порядку урегулювання цього питання Службою освітнього омбудсмена до Інституту модернізації змісту освіти було надіслано звернення із відповідними пропозиціями щодо вдосконалення процедури проведення шкільних олімпіад.

І як тут не процитувати Шевченка: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!»?

І ось цей приклад доводить, що маленькими кроками таки можна змінювати систему і впроваджувати правильні, якісні і користі ініціативи, без якоїсь можливості лобіювання чиїхось інтересів з переслідуванням власної вигоди. Тож давайте мати державницькій інтерес у вирішенні питань, який і допоможе крок за кроком впроваджувати якісні зміни і в інших секторах, адже один крок — вже початок дороги.

Ну і щира подяка людям, які працюють в офісі освітнього омбудсмена за те, що вони дійсно вивчили проблему і відреагували, а не написали відписку, як це робить більшість чиновників, яким не цікаві проблеми суспільства.

Конфлікти і закони

Фото pkrv.dp.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.