​До уваги учнів та батьків: шкільні олімпіади таки відбуватимуться за іншими правилами

Часто боротьба з корупцією і зловживаннями зводиться до банальної імітації діяльності. І проводиться вона не заради змін, а з метою монетизувати власні здібності і вміння. Але паралельно з такими ганебними явищами відбувається і реальна робота громадського сектору, яка реально призводить до змін і запобігання випадкам зловживань у тій чи іншій сфері.


Цього разу перемога сталася в галузі освіти.

А почалося все з того, що наприкінці вересня 2020 року на сторінці Фейсбук ГО «Нові активні українці» було опубліковано відкритий лист до Міністерства освіти і науки України. У цьому зверненні зазначались не лише оприлюднені результати дослідження активістів про те, як в наш час проводяться учнівські «обласні» олімпіади у місті Вінниця, а й звернено увагу на необ’єктивність III етапу Всеукраїнської олімпіади з математики у Вінницькій області, коли, спочатку, було визначено одних переможців, а після розкодування робіт і проведення апеляції з’явився новий «скорегований» перелік. І якщо після попередньої перевірки робіт, яка проводиться анонімно із закодованими роботами, серед найкращих були діти з різних районів області, то після апеляції вінницькі школярі витіснили інших за рейтингом. А зважаючи на те, що були всі підстави вважати, що виявлені проблеми не є регіональною специфікою і аналогічні ситуації поширені по всій країні, то і було подано звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням внесення змін із проведення шкільних олімпіад.

Однак справжня громадськість, котра щось робить не для піару, а для змін, окрім вимог змін, ще й пропонує план їхньої реалізації , аргументуючи кожний пункт, котрий призведе до унеможливлення перевищення повноважень тих же вчителів.

Проте, як це часто в Україні і буває, Міністерство освіти і науки України на звернення не відреагувало. І тоді почалася плідна боротьба з чиновництвом, котра тривала півтора роки з того часу, як Діана Бондаренко вперше відкрила сайт Вінницької академії безперервної освіти, і до сьогодні.

Наша редакція «Конфлікти і закони» підтримала ініціативу голови ГО «Нові активні українці» Діани Бондаренко і включилася у боротьбу, допомагаючи як інформаційно, як ось в цьому матеріалі: Шкільні олімпіади: чи можна уникнути зловживань?, так і вимагаючи від чиновників реакції на опублікований лист до Міністерство освіти і науки України через журналістські запити.

Півтора роки велось листування з чиновниками, і ось голова ГО «Нові активні українці» Діана Бондаренко отримала відповідь від Служби освітнього омбудсмена, де пропозиції громадського сектору по зміні проведення шкільних олімпіад — підтримано і що до Інституту модернізації змісту освіти надіслано звернення із відповідними пропозиціями щодо вдосконалення процедури проведення шкільних олімпіад.

Так, освітній омбудсмен погоджується, що пропозиція щодо розширення комісії з перевірки робіт із залученням педагогічних працівників різних районів є виправданою і тому ним підтримується, але зазначається, що, разом із тим, реалізація такого підходу залежить від наявності фінансування. Підтримано також можливість учасника олімпіади за письмовою заявою отримати копію письмової робити, а також освітнім омбудсменом підтримується і визнана доцільною заборона під час розгляду скарги у присутності педагогічних працівників з того ж закладу освіти, що й апелянт. Тож, в порядку урегулювання цього питання Службою освітнього омбудсмена до Інституту модернізації змісту освіти було надіслано звернення із відповідними пропозиціями щодо вдосконалення процедури проведення шкільних олімпіад.

І як тут не процитувати Шевченка: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!»?

І ось цей приклад доводить, що маленькими кроками таки можна змінювати систему і впроваджувати правильні, якісні і користі ініціативи, без якоїсь можливості лобіювання чиїхось інтересів з переслідуванням власної вигоди. Тож давайте мати державницькій інтерес у вирішенні питань, який і допоможе крок за кроком впроваджувати якісні зміни і в інших секторах, адже один крок — вже початок дороги.

Ну і щира подяка людям, які працюють в офісі освітнього омбудсмена за те, що вони дійсно вивчили проблему і відреагували, а не написали відписку, як це робить більшість чиновників, яким не цікаві проблеми суспільства.

Конфлікти і закони

Фото pkrv.dp.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби втрат серед українських захисників не було. На обстріли противника наші воїни давали адекватну відповідь

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.