​Посли G7 закликали обрати нового очільника Національного антикорупційного бюро України та уникнути ситуації з відсутністю керівника в НАБУ

«Посли підкреслили, що процес відбору нового директора на посаду має бути прозорим, конкурентним і проводитися в такі часові рамки, щоб уникнути ситуації з відсутністю директора. Затримка з обранням нового Спеціального антикорупційного прокурора не повинна повторюватися», - сказано в заяві послів G7, повідомляє Голос Америки.


У заяві повідомляється також, що посли «Великої Сімки» зустрілися з нинішнім директором НАБУ Артемом Ситником та обговорили прогрес НАБУ у боротьбі з корупцією в Україні.

Посли підтвердили свою стійку відданість підтримці незалежності НАБУ та інших антикорупційних інституцій України.

Нагадаємо, посли G7 20 жовтня привітали ухвалення Верховною Радою закону «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» (№5459-1).

Цей закон, зокрема, вилучив норму, за якою директора НАБУ призначає Президент України. Згідно із новим законом, директора НАБУ призначає і звільняє Кабінет Міністрів.

Термін повноважень нинішнього директора НАБУ Артема Ситника, який був призначений Президентом України, спливає у березні 2022 року.

Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) досі не має керівника. Екс-очільник САП Назар Холодницький звільнився з посади у серпні 2020 року, і з червня 2020 року триває конкурс на зайняття цієї посади.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.