​Російські НКВС і ГУЛАГи зразка 2022 року на території України

Дослідники з Єльського університету (ЄУ), використовуючи відкриті джерела та супутникові знімки, зробили дослідження і виявили на Донбасі щонайменше 21 фільтраційний об'єкт, створений рф для українців. Реальний масштаб фільтраційної системи може бути значно ширшим. Експерти з ЄУ також розповідають про ділянки виритої землі в Оленівській колонії, які можуть бути похованнями.


рф створила на Донбасі систему фільтраційних таборів для українських військовополонених та цивільних громадян. Про це йдеться у доповіді Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров'я (YSPH) у рамках ініціативи Conflict Observatory, яку підтримує держдепартамент США. Це програма з документування і дослідження військових злочинів та злочинів проти людяності силами рф під час повномасштабного вторгнення в Україну.

«Є свідчення того, що система (фільтрації) була створена за кілька тижнів до початку вторгнення і, ймовірно, розширилася після захоплення росією Маріуполя у квітні 2022 року, щоб забезпечувати фільтрацію всіх громадян», - йдеться у доповіді.

Дослідники з ЄУ, використовуючи інформацію з відкритих джерел та супутникові знімки з дуже «високим ступенем достовірності», виявили розташування 21 об'єкта фільтрації в Донецькій області та навколо неї та описали їх.

Це означає, що справжній масштаб системи російських фільтраційних таборів на Донбасі може бути значно ширшим. Дослідники зазначають, що не включили до своєї доповіді цілу низку об'єктів, які «не добирали» або за кількістю незалежних підтверджень, або за довірою до геолокації. Не включені до доповіді також КПП у Маріуполі. Ці розслідування ще будуть опрацьовуватись.

Виявлені та підтверджені об'єкти дослідники ділять на чотири категорії: пункти реєстрації, місця тимчасового утримання перед реєстрацією, об'єкти для ведення допитів та колонії для тривалого утримання у неволі. Один фільтраційний об'єкт може виконувати кілька завдань.

Професор епідеміології Єльської школи Каве Хошнуд наголошує, що утримання осіб у неволі в цих об'єктах становить серйозну загрозу для їх здоров'я.

«Умови тримання під вартою, задокументовані в цій доповіді, включають недостатню санітарію, нестачу продовольства та питної води (або води загалом), обмежені умови, також повідомляється про дії, що відповідають тортурам», – сказав професор.

Звільнені з цих місць люди свідчили про використання електрошоку, надлюдських катувань та про умови екстремальної ізоляції та побиття.

Скільки українців могли пройти через ці фільтраційні установи, дослідникам Єльського університету невідомо. Невідомо і скільки людей можуть перебувати в ув'язненні прямо зараз.

Дослідники Єльського університету закликають негайно забезпечити доступ міжнародних спостерігачів до описаних вище об'єктів на Донбасі.

Експерти з ЄУ також виявили місця, які можуть бути похованнями на території підконтрольної рф колонії в Оленівці (Донецька область), де внаслідок вибуху 29 липня загинули 53 українських військовополонених.

Дослідники виявили у стінах Оленівської колонії дві окремі ділянки землі, які можуть бути індивідуальними чи масовими похованнями.

Першу з розритих ділянок було помічено на супутниковому знімку 11 квітня поряд із бараками, де утримуються українські військовополонені. Це збігається з повідомленням про ймовірне поховання на території колонії, отримане від колишнього ув'язненого. Ця розрита ділянка з'явилася у колонії в період з 26 березня до 11 квітня.

Інший набір розритих ділянок з'явився в колонії, зважаючи на все, у другій половині липня 2022 року, незадовго до вибуху, що вбив десятки українських військовополонених. Розриті лінії добре видно на знімку від 27 липня. Судячи зі знімку від 30 липня (на другий день після вибуху), можна припустити, що дільниці частково прикопані чи «індивідуалізовані».

росія досі не допустила співробітників «Червоного Хреста» до Оленівської колонії. Без подальшого розслідування, включаючи можливість самостійного проведення розкопок у цих місцях, неможливо достовірно дізнатися, що може бути на цих ділянках, наголошують автори доповіді.

Згідно з відкритих джерел, в'язниця в Оленівці використовується росією як місце довгострокового утримання в неволі українських цивільних, які не пройшли «фільтрацію», та українських військовополонених з «Азовсталі». Зважаючи на все, фільтраційна діяльність розпочалася в Оленівській колонії щонайменше з кінця березня і триває донині. Є повідомлення про те, що там, крім усього іншого, до утримуваних застосовують тортури і використовують примусову працю.

Манана АБАШИДЗЕ, «Конфлікти і закони»

Фото надане автором



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В отличие от предыдущих ночей, эта ночь выдалась неспокойной - противник опять атаковал нашу страну беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.