Особиста відповідальність влади і опозиції за виконання вимог Фюле – ключ до підписання Угоди з ЄС
- Подробиці
- Опубліковано 14.08.2013 12:55
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8546
Україна здатна виконати вимоги зі «списку Фюле» до Вільнюського саміту Східного партнерства, в разі якщо і влада і опозиція відчуватимуть особисту відповідальність за успіх чи провал євроінтеграції. Таку думку висловив Ярослав Юрчишин, співавтор Європлану, член експертної групи Національного круглого столу (НКС) «Порозуміння заради європейського майбутнього» в своїй статті на Українській правді.
За словами Юрчишина, саме з цією метою експертами НКС був розроблений Європлан, що має перетворити процес євроінтеграції з політичної технології на чіткі завдання чиновникам й політикам з особистою відповідальністю та відкритим доступом до громадськості.
«Кожен пункт Європлану розбитий на 1-3 підпункти з визначенням відповідальності як з боку влади, опозиції, так і громадськості. І тоді не буде змоги нарікати на безіменних шкідників – або виконуєш, або йдеш у відставку, як такий, що провалив стратегічне завдання. А суспільство отримає чітку систему оцінки дієвості чи недієвості владних інституцій від профільних комітетів ВРУ до управлінь адміністрації президента», - вважає Юрчишин.
Він також зазначив, що справа євроінтеграції не може бути приватизована владою, опозиції саме час відкинути політику та сісти з владою за один відкритий стіл переговорів заради європейського майбутнього України.
«Владі та опозиції варто подати напрацьовані зміни, зійтися на спільному майданчику з незалежними експертами - таким майданчиком може стати чи НКС, чи ініціатива 1 грудня, чи будь-який інший формат, на який погодяться сторони, залучити європейських партнерів і відкрито обговорити ініціативи», - висловив думку експерт.
За його словами, в іншому разі все зведеться лише до кулуарних змін, які лише відштовхуватимуть Україну від ЄС, повідомляє прес-служба НКС.
Нагадаємо, що 7 серпня у Києві відбувся Громадський етап Національного круглого столу з євроінтеграції, на якому були присутні експерти, громадські діячі та представники міжнародних інституцій й посольств. Учасниками заходу був прийнятий Європлан, що включає перелік законів та підзаконних актів, за які повинен проголосувати парламент, а також політичні рішення чільних представників влади. Очікується, що представники влади і опозиції підпишуть його 23 серпня, на політичному етапі НКС.
Також з цієї категорії...
Саманта Пауер розвіяла брехню Росії...
2 сент. 2014 г.
На польсько-українському кордоні безвізом скористалося...
11 июн. 2018 г.
Польське видання «GPC» пише про...
6 мар. 2019 г.
Набираючі популярність...
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Хто позбавляє Україну майбутнього і...
15 янв. 2025 г.
У Києві Нацполіція затримала медикиню...
19 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі