«Україна воює не лише за себе, а за всю Європу!» - литовський націоналіст

kun konferentsiya

 
21 листопада в Києві відбулася міжнародна конференція «Балто-Чорноморський регіон: суспільно-політичні актуалії». Проведення конференції було приурочено до відзначення Дня Гідності та до 71-ої річниці Конференції поневолених народів, що стала передумовою появи Антибільшовицького Блоку Народів (АБН), повідомляє Українська інформаційна служба, передають «Конфлікти і закони».


На конференції піднімалися питання спільної безпеки країн Балто-Чорноморського регіону та налагодження ефективної співпраці між ними.

У заході взяли участь представники України, Білорусі, Литви, Грузії, Азербайджану.

З вітальним словом перед учасниками конференції виступили Сяргей Висоцький, голова Білоруської Партії Свободи, Олег Медуниця, Народний депутат України, заступник голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців), голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, який підкреслив, що ідея утворення Балто-Чорноморського геополітичного союзу була провідною у визвольній концепції Організації Українських Націоналістів і стала однією з ключових засад під час створення Антибільшовицького Блоку Народів.

«Балто-Чорноморська вісь – це своєрідний «пасок безпеки» від російської експансії. Саме Балто-Чорноморський Союз є природним геополітичних шляхом України, яка в свою чергу має виступати центром цієї осі - «Південь-Північ». Не «Схід-Захід», як це вважалося досі», - підкреслив доктор історичних наук, професор Володимир Сергійчук, розповідаючи про геополітичну концепцію Юрія Липи.

Ключовим питанням конференції виступила проблема російської агресії проти України на Сході та недосконалість міжнародної системи колективної безпеки.

«Балто-Чорноморський вектор не суперечить курсу України в ЄС і НАТО. Але потреба в ньому є першочерговою, адже на відміну від структур НАТО, він матиме очевидну перевагу – дозволить оперативно реагувати на зовнішню агресію і допоможе уникнути бюрократичних узгоджень і тривалих дебатів», - наголосив голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан.

«Європа зіткнулася з сусідом-хуліганом з ядерними ракетами», - так відгукнувся про Росію голова комітету з питань стратегії Литовського Національного Союзу, в минулому – активний член легендарного «Саюдісу» Гінтарас Сонгайла.

«В ЄС не розуміють намірів імперського режиму Путіна. Між тим, сучасна Росія керується принципом: хто контролює Схід Європи, той контролює всю Європу в цілому, а хто контролює Європу – той контролює світ. В ЄС мають зрозуміти, що Україна воює з Росією не лише сама за себе, вона воює за весь західний світ, за всю Європу, за дотримання норм міжнародного права, за демократичний спосіб устрою світу. Європейці мають дати зрозуміти Путіну – західна демократія не слабка і вона готова себе захищати. Тому задача Балто-Чорноморського Союзу – зупинити окупанта», - додав литовський націоналіст.

Торкнулися учасники конференції й питання необхідності залучення до безпекових проектів країн Балто-Чорноморсько-Прикаспійського регіону й Білорусі.

«Білорусь – важливий чинник в майбутній політиці на Сході Європи. Без нашої країни Балто-Чорноморський Союзу буде неефективним і мало функціонабельним», - зазначив білоруський громадсько-політичний діяч Олександр Островський.

За підсумками конференції було прийнято резолюцію щодо плану подальших дій в рамках реалізації Балто-Чорноморської ініціативи із закликом до української влади сприяти укріпленню співробітництва в регіоні. Попередньою назвою ініціативи обрали наступну: «Антиімперський блок народів».

Додамо, що організаторами конференції виступили Конгрес Українських Націоналістів (КУН), Білоруська Партія Свободи (БПС), Державне підприємство «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.