Рішенням Ради Європейського Союзу продовжено дію санкцій щодо С. Клюєва, О. Лукаш та Д. Табачника

ltk

 
Рішеннями Ради Європейського Союзу № 2014/119/CFSP від 05.03.2014 та 14.04.2014 застосовано обмежувальні економічні заходи до колишніх вищих посадових осіб України та осіб із їхнього близького оточення, які причетні до привласнення державних коштів або порушення прав людини в Україні.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

У березні 2015 року, після закінчення строку дії вказаних рішень, подібні санкції знову було застосовано до 18 таких осіб. При цьому щодо 14 осіб із санкційного списку дію цих заходів продовжено на 1 рік, а щодо 4 з них – лише до 6 червня поточного року з огляду на відсутність на час прийняття рішення висунутих їм підозр у вчиненні злочинів відповідних категорій.

При призначенні на посаду Генеральний прокурор України Віктор Шокін публічно оголосив, що докладе максимум зусиль для збереження санкцій щодо тих колишніх високопосадовців, по яких буде зібрано достатньо доказів для підозри у вчиненні розкрадань державного майна та зловживаннях службовим становищем.

Упродовж 3 місяців працівники Головного слідчого управління на чолі із заступником Генерального прокурора Юрієм Столярчуком, у взаємодії з міжвідомчою робочою групою з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, міжнародним підрозділом Генпрокуратури та фахівцями Міжнародного центру з повернення активів Базельського інституту управління інтенсивно і ретельно працювали над збором доказів причетності вказаних осіб до вчинення корисливих злочинів та їх передачі компетентним підрозділам Європейського Союзу.

У процесі цієї роботи Генеральний прокурор України В. Шокін звернувся та отримав згоду Верховної Ради України на притягнення народного депутата України Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності за вчинення низки корисливих злочинів. У травні 2015 року про підозру у вчиненні розкрадання державного майна були повідомлені Сергій Клюєв, колишній міністр освіти Дмитро Табачник та колишній міністр юстиції Олена Лукаш. Крім того, було попереджено спробу одного з фігурантів (Сергія Клюєва – ред.) виїхати за межі України з метою уникнення кримінальної відповідальності. Цих результатів вдалося домогтися в першу чергу завдяки скоординованій та самовідданій роботі всіх без винятку заступників Генерального прокурора України.

Слід зазначити, що за цими подіями уважно стежили не лише громадяни України, але й наші іноземні колеги.

Рішенням Ради Європейського Союзу від 5 червня № 2015/876 дію санкцій щодо С. Клюєва продовжено до 6 жовтня поточного року, а стосовно О. Лукаш та Д. Табачника – до 6 березня наступного року.

Генеральна прокуратура України продовжує розслідування кримінальних проваджень щодо колишніх високопосадовців та співробітництво з іноземними колегами у поверненні викрадених ними активів в Україну.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.