МВФ застерігає ВР України від згортання реформ

mvf reformi

 
Пакет семи фіскальних законів, які планується внести на розгляд Верховної Ради цього тижня, у разі ухвалення збільшить видатки держбюджету в 2015 році на 2% ВВП, а у 2016 році - на 3,5% ВВП, суттєво ослабивши зусилля країни на шляху відновлення фіскальної стійкості та макроекономічної стабільності в Україні, заявляє Міжнародний валютний фонд (МВФ).


«Ми спостерігаємо із занепокоєнням за нещодавніми законодавчими ініціативами, що мають на меті розвернути цей поступ. Ці законопроекти унеможливлюють заходи, що були здійснені в контексті підтриманої МВФ програми, у галузях пенсійної реформи, реформи енергетичного сектора та раціоналізації видатків», - йдеться в заяві директора європейського департаменту МВФ Пола Томсена, оприлюдненій 12 липня увечері, повідомляє interfax.com.ua.

Він також зазначив, що законодавчі ініціативи на кшталт законопроекту 1558-1 щодо конвертації валютних кредитів у гривню ляжуть важким тягарем на банки, а через них на вкладників та позичальників більшості банків, хоча виграють від цього лише окремі особи.

«Розвертання економічних реформ у зворотній бік задля позірного виграшу вже завдавало шкоди економіці України у минулому. Україні варто дотримуватися курсу реформ, економічного оновлення та відповідальної макроекономічної політики», - наголосив П.Томсен.

Він зазначив, що це єдиний можливий надійний шлях до забезпечення стійкого зростання, що розвине потенціал України і підвищить життєві стандарти населення.

Днем раніше міністр фінансів Наталія Яресько закликала Верховну Раду на пленарному засіданні у вівторок, 14 липня, підтримати чотири законопроекти, від ухвалення яких залежить можливість отримати міжнародне фінансування в сумі $3,2 млрд, зокрема другий транш за програмою розширеного фінансування EFF від МВФ на суму $1,7 млрд.

Як повідомлялося, не проголосованими залишаються правки до законів у сфері комунальних послуг (№2029а), про зняття мораторію на примусову реалізацію майна боржників «Нафтогазу» (№2956), про вдосконалення системи гарантування вкладів і виведення неплатоспроможних банків з ринку (№2045а) і законопроект щодо діяльності Національного антикорупційного бюро (№2873).

Спочатку планувалося, що рада директорів МВФ може схвалити другий транш за програмою EFF ще до кінця червня, потім термін було перенесено на середину липня, а нині Київ сподівається на проведення такого засідання до кінця липня.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 13 вересня обговорив наступну ситуацію на фронті:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.