mogno vse

Оцінка впливу на довкілля: європейці не покладають надій, а українці іще досі думають...

orgun konven

 
Народна приказка гласить: «вода камінь точить», але чи докличеться осудливий голос міжнародного співтовариства до сердець і умів українських високопосадовців – покаже лише час. За перші десять років досягнути цього, на жаль, не вдалося.


20 січня 2016 року Виконавчий секретар Європейської економічної комісії ООН Крістіан Фрііс Бах через надзвичайного і повноважного посла, постійного представника України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві - Юрія Клименка - звернувся до очільників України із офіційними листами.

У своїх зверненнях до прем’єр-міністра України, голови Комітету ВРУ з питань євроінтеграції та спікера парламенту Виконавчий секретар ЄЕКООН вчергове підняв питання довготривалого ігнорування Україною своїх зобов’язань у рамках Оргуської конвенції [1].

На своїй п’ятдесят першій зустрічі Комітет із дотримання Оргуської конвенції знову розглянув питання прогресу України в реалізації рішення V/9 m Наради Сторін Конвенції, зокрема по пунктах 5 і 6 цього рішення.

Нагадаємо, що пунктом 5 рішення V/9 m у 2014 році Нарада Сторін вчергове закликала Україну здійснити в терміновому порядку заходи по приведенню свого законодавства і практики у відповідність до положень Конвенції, і зокрема:

a) передбачити такі процедури участі громадськості, які б відповідали вимогам конвенції про участь громадськості в прийнятті рішень по окремих видах діяльності;

b) забезпечити, щоб інформація надавалася державними органами за запитом;

c) для вирішення проблеми відсутності чіткості у вимогах щодо участі громадськості у процедурах оцінки впливу на навколишнє середовище та прийняття рішень з екологічних питань, таких як терміни і умови проведення процесу консультацій з громадськістю, вимоги брати до уваги його підсумки і зобов'язання щодо надання громадськості наявної інформації, з тим, щоб забезпечити чітку, відкриту і узгоджену структуру для реалізації положень конвенції [2].

Пунктом 6 цього рішення Нарада Сторін залишила в силі попередження, винесене Україні на 4-й сесії Наради сторін у 2011 році (Кішенев), але передбачила можливість її зняття в разі, якщо Україна здійснить необхідні заходи для приведення її законодавства у повну відповідність із конвенцією, зокрема повністю задоволить умови, викладені у пункті 5 цього рішення.

На своїй зустрічі у грудні 2015 року Комітет відмітив, що Україна так і не здійснила жодних законодавчих заходів для приведення свого законодавства у відповідність до конвенції, а також, що на розгляді у парламенті України знаходиться законопроект про оцінку впливу на довкілля № 2009а від 3 червня 2015 р.

Комітет висловив серйозне занепокоєння відсутністю прогресу у виконанні Україною рішення V/9m, а відтак і триваючою невдачею України у виконанні своїх зобов’язань у рамках Конвенції, і закликав Україну виконати рішення V/9m без подальшого зволікання.

Виконавчий секретар ЄЕКООН висловив свою щиру надію, що Україна прийме новий закон про оцінку впливу на довкілля у повній відповідності із Конвенцією перед наступною зустріччю Комітету (березень 2016 року).

Виконавчий секретар відзначив, що остання економічна криза та програми із відновлення економіки можуть стати стимулом і можливістю для України обрати більш сталий шлях розвитку, екологічні вигоди від якого широко визнаються в розвинених країнах. Виконавчий секретар також зазначив, що виконання зобов’язань пошле чіткий сигнал торговим та політичним партнерам і продемонструє справжню прихильність України принципам демократії, озеленення економіки та досягнення сталого розвитку.

Тим часом, 27 січня 2016 року Комітет екологічної політики ВРУ прийняв рішення рекомендувати парламенту голосувати за основу проект закону «Про стратегічну екологічну оцінку», а от рішення по законопроекту № 2009а «Про оцінку впливу на довкілля» вчергове відклали. 03 лютого відбудеться чергове засідання профільного Комітету, на якому має бути прийняте рішення по законопроекту № 2009а «Про оцінку впливу на довкілля».

Попри деякі розбіжності у експертному середовищі, прийняття закону про оцінку впливу на довкілля із чіткими і детальними положеннями про участь громадськості у цьому процесі є вкрай необхідним вже зараз (окремі аспекти можна доопрацьовувати між читаннями чи пізніше шляхом внесення змін, якщо буде така потреба). Натомість введення цього інструменту у правове поле саме зараз, коли відбувається реформа із децентралізації та загальна дерегуляція державного управління у всіх сферах, забезпечить узгодженість реформ, замість породження іще більших колізій, що неодмінно стануться, якщо закон про оцінку впливу на довкілля розглядатиметься і прийматиметься у відриві від інших демократичних реформ.

Прес-служба МБО ЕПЛКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За наявною інформацією, 4 квітня, у результаті рішучих дій наших підрозділів, двох російських найманців було знищено, ще одного поранено

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.