​«Freedom House» оцінила процес демократії в Україні

Організація «Freedom House» вбачає прогрес України в ситуації з демократією і відносить нашу країну до країн із перехідною владою чи гібридним режимом. Українську демократію за 2016 рік оцінили на 4,61 (де 7 – найгірший прогрес у демократичності), країна посіла 18-ту позицію з 29-ти у рейтингу «Дому свободи», повідомляє «Українська правда».


За даними організації, у Центральній та Східній Європі, на Балканах та в Євразії більше країн із авторитарним режимом, ніж із демократичними засадами. 18 країн із 29 торік втратили позиції щодо демократичності.

Натомість Україна дещо покращила цей показник: минулого року він був на рівні 4,68, два роки тому – 4,75, а найгірші показники були в 2013-му й 2014-му роках (4.86 і 4.93 відповідно), за влади Віктора Януковича.

Порівняльні дані для України

«Україна і Косово зробили скромні успіхи в зв'язку з поступовими структурними реформами, і Косово перемістилося до категорії перехідний/гібридний режим», – сказано в звіті.

Демократичний прогрес української влади

Румунія також дещо посилила позицію, а Киргизстан повернувся в категорію авторитарних режимів.

На пострадянському просторі лише Україна, Молдова та Грузія позначені як гібридні режими, Вірменія – як напівавторитарний, а решта країн – як авторитарні режими.

При цьому відзначається окреме становище анексованого росією Криму та підконтрольної проросійським бойовикам частини сходу України.

«Україна продовжує прогресувати в 2016 році, але водночас існують серйозні тривожні ознаки, що стара гвардія все ще може перемогти реформи», – цитує директора проекту «Країни в перехідному періоді» Нейта Шенкана «Радіо Свобода».

«Потрібно, щоб прихильники України на міжнародній арені продовжили підхід «жорсткої любові», продемонстрований упродовж останніх трьох років, що має на меті підтримку місцевого громадянського суспільства», – додав він.

Раніше в рейтингу Freedom House «Свобода у світі-2017» Україна потрапила в розділ «частково вільних» країн.

Фото freedomhouse.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.