​МЗС України: «Прощаємо і просимо прощення»

В Україні немає антипольських настроїв – заявляє Міністерство закордонних справ у Києві. Це відповідь на попередження очільника польської дипломатії Вітольда Ващиковського про те, що Польща може заборонити в’їзд українським чиновникам, які блокують ексгумацію польських жертв війни, що спочивають в Україні, повідомляє «Польське радіо».


Український інститут національної пам’яті призупинив ексгумації і легалізацію польських меморіальних об’єктів на території України після демонтажу в квітні цього року пам’ятника УПА в Грушовичах біля Перемишля.

У заяві МЗС України мовиться, що попри розходження в оцінці складної спільної історії, більшість українців ставиться до Польщі позитивно. Доказом цього, як читаємо, є сотні тисяч українських заробітчан, які працюють у Польщі. Українське відомство закордонних справ зазначає, що в минулому з польською стороною досягнуто порозуміння, що примирення є можливим лише на основі європейського християнського принципу: «Прощаємо і просимо прощення». Саме це правило, а не нав’язування своєї точки зору, є умовою примирення, – сказано в заяві МЗС.

Минулого місяця з візитом у Києві побував польський віце-прем’єр Пйотр Ґлінський, проте представлена тоді пропозиція Польщі перенести переговори на рівень міжурядової комісії не отримала схвалення української сторони.

Міністерство закордонних справ України. Фото Wikipedia/Dmytro Sergiyenko



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.