Політика партнерства з Україною є ціллю польської держави
- Подробиці
- Опубліковано 07.11.2017 15:24
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1412
Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький запевнив у розмові з Інформаційним радіоагентством (IAR), що політика партнерства з Україною продовжує залишатися ціллю польської держави. Відповідаючи на запитання про те, що на сьогодні є яблуком розбрату між нашими країнами, такими питаннями він назвав, зокрема, фальшування правди про волинський злочин, фальшування історії ІІ Речі Посполитої і ІІ світової війни, повідомляє «Польське радіо».
Міністр звернув увагу на поширення в публічному просторі мови совєтської історіографії про польську окупацію, про польських окупантів. Міністр додав, що такого роду ствердження наявні в музеях, що підпорядковуються Міністерству культури України, чи на місцях вшанування пам’яті, які відкриваються з участю найвищих посадових осіб української держави.
Є також проблеми на місцевому рівні, йдеться про повернення культурних цінностей, чи повернення майна Костелу. Міністр зауважив, що майже 30 років після падіння комуністичної системи римо-католицькі костели залишаються концертними залами чи іншими нерелігійними приміщеннями, які католики змушені орендувати на окремі години для того, щоб у них відправити месу. Священики не мають де мешкати і не мають де приймати вірян на катехезу. Проблемним питанням є також обмежений доступ українських поляків до навчання польською мовою.
Заступник очільника зовнішньополітичного відомства Польщі підкреслив, що уряд докладає зусиль для того, щоб ці проблеми вирішити. Актуальною залишається пропозиція віце-прем’єра, міністра культури Польщі Пйотра Ґлінського поновити роботу міжурядової комісії у справах охорони і повернення культурних цінностей. У рамках її роботи можна б розблокувати питання ексгумацій та питання співпраці щодо пам’ятних місць та споруд. Ми усвідомлюємо, що це будуть складні розмови, – пояснив міністр Бартош Ціхоцький. За словами міністра, пропозицію польської сторони поки що було відхилено, але уряд розраховує на те, що даний підхід зміниться.
Будинок польського МЗС. Фото Wikimedia
Також з цієї категорії...

Войцєх Бальчун розповів «Rzeczpospolita», що...
11 нояб. 2017 г.

Відомі українські літератори представляють Україну...
16 мая 2019 г.

Засідання Колегії в справах міжнародної...
15 июн. 2022 г.
Набираючі популярність...

Похоронна дипломатія: у Римі світові...
29 апр. 2025 г.

Пшонка-стайл як частина ДНК українських...
29 апр. 2025 г.

Столична поліція затримала двох чоловіків...
29 апр. 2025 г.
Останні новини
29.04.2025 20:33
Пшонка-стайл як частина ДНК українських силовиків29.04.2025 14:08
Похоронна дипломатія: у Римі світові лідери домагаються мируПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 29 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі