Студенти з України рятують польські виші
- Подробиці
- Опубліковано 12.11.2017 15:50
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1823
Українці «рятують» польські вищі навчальні заклади, пише газета Rzezcpospolita. До 2020 року в Польщі буде близько ста тисячі іноземних студентів. Це пов’язано з тим, що в найближчі роки у Польщі прогнозують зменшення кількості студентів-поляків. Причина - демографічна криза в країні, зазначає газета, повідомляє «Польське радіо».
Чому саме Польща? Тут потрібно розділити причини, принаймні, на дві групи. З одного боку - пропозиція. Інформація про можливості отримання вищої освіти в Польщі є скрізь: в Інтернеті, у друкованих ЗМІ, у транспорті, на освітніх виставках. Це результат 10-річної маркетингової кампанії, підготовленої польськими вишами на українському ринку. Друга причина - нинішня складна ситуація в Україні, а саме війна з росією на сході.
Зазначимо, що більшість українських студентів обирає приватні вузи. Найчастіше українці в Польщі вивчають економіку, інформатику, англійську мову і логістику.
Висока ціна освіти не відлякує українців, які розуміють, що навчання у Польщі дає набагато кращі стартові можливості, ніж в Україні. І це розуміють як абітурієнти, так і їхні батьки.
В останні кілька років польський уряд постійно спрощує умови роботи для іноземців, які навчаються або закінчили університети Польщі. Культурна і мовна близькість теж мають неабиякий вплив.
Як показує практика, багато студентів, які приїжджають на навчання до Польщі, рано чи пізно влаштовуються на роботу, щоб заробити на власні потреби, або ж допомогти батькам і самостійно оплачувати своє навчання.
Після Майдану більшість була переконана, що випускники європейських вузів повертаються до України, але в дійсності це не зовсім так. Хоча в Україні і відбуваються реформи, покращується рівень життя, підвищують мінімальну заробітну плату, але наразі умови життя в Польщі кращі, ніж в Україні. Поки точно ясно, що українці, які мають західні дипломи, можуть реалізувати себе як за кордоном, так і в своїй рідній країні. Згідно даних аналітичного центру CEDOS, більшість українських студентів хотіла б в майбутньому працювати в Польщі чи, принаймні, частково поєднати кар'єру з Польщею.
Згідно з недавнім опитуванням іноземців, переважна більшість нинішніх студентів вказали одну причину, щоб залишитися в Польщі – робота. А друга причина – щоб ця робота була добре оплачувана. Також іноземці вказували на ліберальне міграційне законодавство.
Однак не всі студенти мріють залишитися тут після закінчення навчання, деякі ставляться до Польщі як до вікна в більш забезпечену частину Європи або ще далі на Захід в Сполучені Штати Америки.
Наразі кількість українських студентів в Польщі збільшується щороку, і навряд чи ця тенденція скоро піде на спад. Все більше і більше молоді намагається виїхати за кордон в пошуку кращого життя, і це має стати сигналом для України. Уряд має звернути увагу на збільшення числа емігрантів та прикласти зусилля, аби створити необхідні умови для навчання та роботи своїх громадян, йдеться у статті газети Rzezcpospolita.
Фото polradio.pl
Також з цієї категорії...
Країни Вишеградської четвірки очікують від...
14 июл. 2017 г.
Іноземці, серед яких найбільше українців,...
5 мар. 2018 г.
У Варшаві відкрили виставку малюнків...
12 февр. 2019 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 янв. 2025 г.
1500 москалів подохло минулої доби...
24 янв. 2025 г.
Збито 25 ворожих БпЛА, 27...
24 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі