​Глава МЗС Польщі назвав короткий список справ, які потрібно вирішити з Україною

Визначені у 2015 році програмні засади польської дипломатії протягом останніх двох років перебування у владі партії Право і справедливість вдалося реалізувати. На цьому у середу, 15 листопада, під час прес-конференції на тему досягнень свого відомства наголосив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський. Серед здобутків свого міністерства він назвав посилення східного флангу НАТО, розширення мережі посольств у світі та поліпшення позиції Польщі в Європі. Один з блоків свого виступу очільник польської дипломатії присвятив відносинам на лінії Варшава-Київ, повідомляє «Польське радіо».


Вітольд Ващиковський зазначив, що Польща веде нині активну східну політику. «Нашу оцінку ситуації на Сході широко сприйняли як в Євросоюзі, так і в НАТО», - сказав глава МЗС Польщі у контексті відносин Європи з росією. Він підкреслив, що завдяки Варшаві ЄС зберігає санкції проти росії. Ващиковський додав, що польський уряд активно бере участь у протидії спільно з ЄС російській пропаганді. Дипломат наголосив, що Польща допомагає також біженцям на Близькому Сході.

Під час свого виступу міністр закордонних справ підкреслив, що «перелік справ, які Польща хоче вирішити з Україною, є коротким і він стосується, зокрема, історичних питань». «Україні допомагаємо, але і вимагаємо. Допомагаємо на політичному, дипломатичному, військовому, економічному рівнях, а також у сфері системних перетворень», - сказав міністр.

Водночас Ващиковський зазначив, що Польща вимагає від України «простих речей». «Це повага до історичної правди, питання вшанування нашого минулого, нашого культурного надбання, що залишилося в Україні», - сказав Ващиковський.

«Це невеликий перелік питань, які ми можемо вирішити. Ряд цих справ можна вирішити без жодних проблем, вирішити одним жестом. Ми сподіваємося, що цей процес нарешті рушить», - зазначив очільник польської дипломатії. «Це стосується теж питання ексгумацій, відповідної ідентифікації жертв різних подій періоду Другої світової війни та після війни. Крім того, це питання костелів, які не можуть повністю виконувати свої функції», - зауважив польський міністр.

Вітольд Ващиковський додав, що серед справ, які потрібно вирішити з Києвом, є також питання українського шкільництва. «Чи українське шкільництво гарантуватиме меншинам, котрі там живуть, також навчання, принаймні часткове, рідною мовою», - додав він.

Вітольд Ващиковський. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.