​Як протидіяти дискримінації українців у Польщі?

У польському Сеймі відбулася конференція присвячена юридично-економічній ситуації українців у Польщі. Томаш Цитринович з Управління у справах іноземців наголосив, що громадяни України становлять найбільший відсоток серед іноземців, котрі живуть у Польщі. Але вказати точну кількість українцців – складно, повідомляє «Польське радіо».


«Якщо говорити про дозвіл на перебування, то, справді, українці становлять понад 60% від загальної кількості іноземців. Згідно даних про конкретні типи дозволів на перебування у Польщі (тимчасове, постійне та довготермінове перебування резидента), такі дозволи мають 142 тисячі громадян України. Натомість громадяни України перебувають у Польщі на підставі інших документів, наприклад, віз», - сказав Томаш Цитринович.

Чимало громадян України працює у Польщі без необхідних документів, ситуація таких людей є найскладнішою, - підкреслила Аґнєшка Мікульська з Гельсинського фонду прав людини:

«До нашого фонду приходять люди, які є жертвами дискримінації на роботі – ці випадки трапляються щораз частіше, зголошуються теж люди, котрих роботодавець обманув, наприклад, не заплатив за їхню роботу. Бувають випадки, коли роботодавець лякає працівника, що повідомить Прикордонну службу про його нелегальну працю, а це для такого працівника означає необхідність виїхати з Польщі і подальшу тимчасову заборону на в’їзд».

Тільки 29% громадян України працюють у Польщі згідно зі своїми кваліфікаціями та освітою, - сказала Анна Бояновська-Сосновська з Лудського університету:

«Ринок праці надає перевагу польським працівникам, тому українські працівники можуть розраховувати на працю нижче своїх кваліфікацій та в гірше оплачуваних секторах, зокрема, в рільництві та у споживчій промисловості. Лікарям дуже важко отримати необхідні дозволи, щоб працювати за процесією, так само – інженерам».

Учасники конференції теж говорили про те, як протидіяти дискримінації та проявам ненависті до українських громадян.

Фото glowimages.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.