​У Польщі з кожним роком зростає число учнів з-за кордону, особливо українців

Як відзначає щоденник «Rzeczpospolita», самоврядування стикаються з проблемою навчання та інтеграції іноземців. Зараз у польських школах і дошкільних навчальних закладах 29932 дітей і молоді з-за кордону. 2010 року їх було в школах і садках 7850, повідомляє Польське радіо.


Наприклад, у краківських школах сьогодні понад дві тисячі іммігрантів (чотири роки тому – було понад двісті). Найбільше серед них українців, також значною є група в’єтнамських дітей. У Варшаві майже 3,5 тисячі іноземних учнів (чотири роки тому – 1074). Збільшення числа іноземних школярів видно також у менших містах.

Згідно з законом, діти-іноземці протягом першого року перебування в Польщі мають гарантовані додаткові два уроки навчання польської мови та три уроки вирівняльних занять. Проте, як читаємо, після шести-семи уроків, на яких вони майже нічого не розуміли, діти втомлені і вже не засвоюють знань. Вчителі не є ентузіастами приділення учневі індивідуального асистента на час уроків – це могло б заважати іншим. Існує можливість створення окремого класу, пристосованого до потреб іноземних учнів, які опісля можуть приєднатися до місцевих учнів. Проте, школа не зобов’язана це робити. Такі класи планують відкрити у двох школах у Познані на заході Польщі.

Фото Pixabay



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.