​Поляк і українець наймали на рабську працю працівників з України і Білорусі

До варшавського окружного суду поступив обвинувальний акт проти двох чоловіків, яких звинуватили у торгівлі людьми, - поінформували у четвер, 5 квітня, в Окружній прокуратурі Варшави. У справі йдеться про набирання українців та білорусів на рабську роботу у закладах громадського харчування, повідомляє Польське радіо.


Як поінформував речник варшавської окружної прокуратури Лукаш Лапчинський, звинувачення охоплюють період від липня 2015 року до жовтня 2016 року. «Злочин торгівлі людьми загрожує позбавленням волі не менше трьох років, а максимальне покарання – це 15 років ув’язнення», - сказав прокурор.

Він повідомив, що обвинувачені чоловіки, Мірослав К. і Борис С., з торгівлі людьми «зробили собі постійне джерело прибутку». Їх звинувачено у вчиненні цих злочинів, а також у підготовці наступних подібних діянь, що полягали у «набиранні чергових осіб та підписанні документів, що робили потерпілих економічно залежними від обвинувачених».

40-річний К. (громадянин Польщі) і 30-річний С. (громадянин України) були затримані у Варшаві у жовтні минулого року. «Борис С. зізнався у висунутих йому звинуваченнях і дав пояснення, у яких він описав деталі злочинів. Він сказав, що працювати на Мірослава К. він почав у 2015 році спочатку як фізичний працівник на терені ресторану. Згодом К. запропонував йому роботу «старшого» над іншими працівниками та особи, яка шукатиме чергових осіб на роботу», - сказав прокурор.

Лапчинський повідомив, що «Мірослав К. не зізнався у висунутих йому звинуваченнях». Як поінформував, К. перебуває під арештом, а щодо С. застосовані запобіжні заходи.

Як встановили слідчі, жертвами обох чоловіків могли стати щонайменше 17 осіб. Щодо цих осіб застосовано урядову програму підтримки жертв торгівлі людьми. Крім того, обвинувачені готувалися вчинити злочини проти двох чергових українок, «поселяючи їх у контрольованому ними хостелі та підписуючи з ними кредитні договори і вексельні форми».

«Ми встановили, що організатори злочину, використовуючи важку матеріальну ситуацію осіб з-за східного кордону, наймали їх в Білорусі та Україні, організовували їхній приїзд до Польщі нібито на надійну та добре оплачувану роботу», - сказав Лапчинський. Він звернув увагу, що іноземці не знали чинних у Польщі процедур щодо працевлаштування та легалізації перебування.

«У закладах громадського харчування на терені Варшави їх використовували до багатогодинної роботи (…), за що працівники не отримували зарплатні у встановленому терміні, або винагорода залежала від подальшого виконання праці, що не дозволяло їм самостійно відмовитися від неї, побоюючись втратити вже зароблені кошти», - додав прокурор. Проти найнятих осіб використовували психологічний, словесний тиск та фінансові штрафи. «Вони теж погрожували заповнити вексельні форми та підписати кредитні угоди їхніми особовими даними», - сказав Лапчинський.

Найняті працівники жили у готелях для робітників та приватних квартирах на терені Варшави, орендованих організаторами злочину. Житлові умови там слідчі назвали «скандальними». На додаток, їхнє життя було під повним контролем торговців людьми.

Варшава. Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.