​Україна розкритикувала проведення дослідження ІНП Польщі на місці пам'ятника УПА в Грушовичах

Відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті Святослав Шеремета розкритикував у понеділок, 14 травня, Інститут національної пам’яті Польщі за «непогодження з українською стороною» археологічних досліджень на цвинтарі у селі Грушовичі на Підкарпатті, що має з’ясувати, чи поховані там члени Української Повстанської Армії, повідомляє Польське радіо.


«На жаль, ми бачимо, що польський ІНП надалі налаштований на поглиблення протистояння, а не на діалог», - написав Шеремета у Facebook.

Згідно із повідомленням ІНП Польщі, археологічні роботи на цвинтарі в Грушовичах мають провести 24-25 травня.

«Мета запланованого дослідження полягає у тому, аби з’ясувати, чи в місці існування до 26 квітня 2017 року пам’ятника, присвяченого діяльності УПА, є поховання членів цього українського формування», - йдеться у повідомленні.

Водночас в ІНП повідомили, що про намір провести дослідження був поінформований посол України в Польщі та Об’єднання українців у Польщі, а їхніх представників запрошено до участі у роботі як спостерігачів.

На думку Святослава Шеремети, інформування про заплановані дослідження «за тиждень до їхнього початку є щонайменше неправильним».

«Не кажучи вже про погодження з українською стороною самого факту проведення досліджень відповідно до міжурядової угоди та узгодження їхньої терміну», - зазначив він.

«Нині українські спеціалісти, котрі можуть оцінити ці дослідження на професійному рівні, мають вже заплановані інші експедиції. Як бачимо, польська сторона не хоче діалогу і порозуміння. Це прикро, але вже не дивно», - заявив секретар української комісії у справах увічнення пам’яті.

Між Варшавою та Києвом від весни 2017 року триває суперечка довкола заборони української сторони на пошуково-ексгумаційні роботи останків польських жертв війн та конфліктів на терені України. Ця заборона стала результатом знесення пам’ятника УПА у Грушовичах та попередніх випадків руйнування українських місць пам’яті на території Польщі. У Києві заявили, що пошукові та ексгумаційні роботи відновлять за умови відбудови знищених українських пам’ятників у Польщі.

Нагадаємо також, що 18 листопада 2017 року Святослава Шеремету не впустили до Польщі. Досі в’їзд до країни українському чиновнику заборонений.

Місце, де стояв пам'ятник УПА у селі Грушовичі на Підкарпатті. Фото ipn.gov.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.