​Голови МЗС Польщі та України обговорили у Варшаві можливості «рухатися вперед» в історичних питаннях

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович переконаний, що у питанні історичної політики Польщі та України необхідна добра воля обох сторін. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, у свою чергу, зазначив, що спільно з польським міністром він говорив у вівторок, 23 жовтня, у Варшаві про можливості «рухатися вперед» в історичній політиці, повідомляє Польське радіо.


Йдеться, передусім, про можливе розблокування Києвом пошукових робіт та ексгумації останків польських жертв Другої світової війни в Україні. Своєю чергою, українська влада закликає Варшаву захищати українські місця пам’яті у Польщі.

Міністр Яцек Чапутович сказав, що заборону ексгумації останків поляків, котрі загинули на території сучасної України, «важко пояснити». «Це певне право, що належить польському суспільству, воно незаперечне», - переконаний очільник польської дипломатії. Він додав, що Польща взяла до відома попереднє зауваження Києва щодо українських місць пам’яті, що встановлені «згідно з польським законодавством».

Яцек Чапутович окреслив умови домовленості щодо ексгумації та українських місць пам’яті в Польщі.

«Якби нам з нашого боку вдалося здійснити якісь рішучі заходи з цього питання, то я думаю, що українська сторона теж може зробити певні кроки і допустити польських дослідників до можливих ексгумацій. Потрібна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю показали», - сказав польський міністр і додав, що рішення з цього питання мають прийняти також відповідні установи, як, наприклад, Інститути національної пам’яті.

На погляд міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, емоційний контекст не дозволяє «іти далі» в історичному діалозі. Однак він вважає, що після перемовин у Варшаві вдалося створити концепцію наступних дій.

«Я дуже сподіваюся, що ця логіка дозволить нам добре розуміти один одного у питаннях історії та співпрацювати. З міністром Чапутовичем ми додатково попрацюємо над практичними результатами, нині ми про них розмовляли і найближчим часом я сподіваюся, що ми повідомимо, як все відбуватиметься», - сказав Павло Клімкін.

Український міністр не назвав місць пам’яті, про які він спілкувався з польським колегою. Водночас голова МЗС України запевнив, що інформація про них буде оприлюднена найближчим часом.

Нагадаємо, під час спільної прес-конференції з Павлом Клімкіном у Варшаві Яцек Чапутович запевнив, серед іншого, що Варшава підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також виступає за збереження санкцій проти росії.

Павло Клімкін і Яцек Чапутович. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.