​«Грузія 2008, Крим 2014, Азовське море 2018» - польські ЗМІ пишуть про військову агресію рф

Польський євродепутат Ришард Чарнецький у виданні «Gazeta Polska Codziennie» пише про військову агресію росії: «Грузія 2008, Крим 2014, Азовське море 2018. Треба сказати, російська федерація є послідовною. Старається розширити, а радше повернути частину зони своїх політичних, військових та економічних впливів», повідомляє Польське радіо.


Автор статті «росія та Україна: васалізувати, не окупувати?» звертає увагу, що операція в Керченській протоці для москви має значення в кількох аспектах. Зробити з Азовського моря внутрішній російський басейн – це служило б зміцненню патріотичних почуттів і гордості росіян, мовляв, «ми – супердержава і беремо те, що нам належить».

Невипадково операція в Азовському морі, як і підтримка сирійського режиму, відбувається в момент значного економічного послаблення росії. Його приводом є два чинники – з одного боку, дуже низькі ціни нафти і газу; експорт енергоносіїв, крім продажу озброєння, є основою російської економіки. З другого боку – своєрідний економічний спад, якоюсь мірою спричинений західними санкціями, які, попри нарікання багатьох експертів і політиків, вже мають прямий і, як видно, довгостроковий результат. Автор статті пише, що росія не захоче загарбати всю Україну, бо це означало б війну зі збитками, не меншими, ніж в Афганістані 1979 року.

Публіцист видання «Dziennik Gazeta Prawna» Марек Будзіш пише, що, здається, москва провела випробування єдності Заходу і здатності еліт узгодити позицію щодо її поведінки. Результатами вона може бути задоволена, – читаємо в статті «путінська доктрина обмеженого застосування сили».

Тон Кремля є віддзеркаленням того, як російська влада сприйняла реакцію Заходу. А вона була слабкою, Київ та москву поставлено на один рівень. Крім того, була обмеженою до абсолютного мінімуму. Відзначено, що заклик польської дипломатії посилити антиросійські санкції насправді залишився без відповіді. Також реакція фінансових ринків була дуже стриманою. Рубль спочатку втратив, порівняно з доларом, проте зниження було символічним, і зараз курс російської валюти майже повернувся до рівня з кінця минулого тижня.

Фото wz.lviv.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.