​«Якнайдальше від москви. Пам’ятники не повинні нас розділювати», - Андрій Дещиця

Тижневик «Gazeta Polska» помістив інтерв’ю з послом України у Варшаві Андрієм Дещицею. Інтерв’ю тижневика «Gazeta Polska» з послом України у Варшаві Андрієм Дещицею стосується, зокрема, створення Православної церкви України та польсько-українських відносин, повідомляє Польське радіо.


Як зазначив співрозмовник видання, українська держава зреалізувала право народу мати свою незалежну православну Церкву. Вона рівна в правах із російською та іншими православними Церквами. За словами дипломата, виникнення об’єднаної Православної церкви України не лише повернуло історичну справедливість. Передусім, це значущий крок, який віддаляє українців від москви, в тому числі від російської дезінформації та пропаганди, що поширюється в церквах московського патріархату. На запитання про реакцію Польської автокефальної православної церкви, де – як звернув увагу журналіст Войцєх Муха – не бракує агентів російських спецслужб, посол України Андрій Дещиця сказав, що, можливо, ПАПЦ потребує більше часу, щоб передумати останні події. Нещодавно собор єпископів ПАПЦ заборонив своїм священикам вступати в літургійно-молитовні контакти з представниками Православної церкви України.

Кажучи про святкування 110 роковин від дня народження Степана Бандери, український посол зазначив: він розуміє, що в Польщі цю справу сприймають по-іншому. На запитання про спір навколо ексгумацій поляків на території України, Андрій Дещиця заявив, що не бачить тут ніякого конфлікту, йдеться про певні взаємні очікування. Тому він не вбачає приводів, щоб ця проблема не могла бути вирішена найближчим часом. За словами дипломата, жодна сторона не може використовувати цього питання в політиці. «Я вважаю, що ані личаківські леви, ані інші пам’ятники не повинні розділювати наших держав. Маю надію, що ми як суспільства дозріли до того, що історія не буде нас роз’єднувати», – заявив посол України в Польщі.

Одне з чергових запитань стосувалося того, чи сподівається він російського втручання у виборчий процес в Україні. «росія намагається дестабілізувати ситуацію за допомогою політичних, економічних впливів та військових дій. Також з використанням своїх агентів», – відповів Андрій Дещиця.

У розмові з тижневиком «Gazeta Polska» порушено також тему працевлаштування громадян України в Польщі. Як відзначив посол, важко навести конкретні дані, проте, працівників з України може бути в Польщі півтора мільйона. Співрозмовник видання не сподівається їхнього масового виїзду до Німеччини після відкриття такої можливості, – передусім через мовний бар’єр.

Посол Андрій Дещиця висловився також про ситуацію на польсько-українському кордоні. Зокрема, звернув увагу на необхідність підвищення культури митного і паспортного контролю, а також зазначив, що на цьому відрізку лише вісім контрольно-пропускних пунктів (причому, перед вступом Польщі до ЄС на польсько-німецькому кордоні їх було 48). Є плани збільшити їх кількість, проте тут необхідна політична воля обох сторін на фінансування.

Фото facebook.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Президент россии владимир путин пожаловался на совещании совета безопасности рф на то, что Украина превращается в антипод россии

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.