​Кордон Польщі з Україною перевірив у пунктах пропуску майже 13 млн людей, серед них 75 відсотків - українці

У 2018 році Бескидськй відділ Прикордонної служби Польщі перевірив у прикордонних пунктах пропуску майже 13 млн людей (на польсько-українському кордоні між Підкарпатським воєводством та Львівською областю – ред.). 75 відсотків від цієї кількості були громадянами України, повідомляє Польське радіо.


За словами коменданта Бескидського відділу Прикордонної служби полковника Роберта Роґоза, зупинено тенденцію до зростання кількості числа осіб, котрі пройшли прикордонний контроль.

«Така тенденція зберігалася протягом декількох років, однак торік число осіб, котрі перетнули кордон на Підкарпатті, зменшилося на 2%, порівняно з 2017 роком. Загалом прикордонний контроль у нас пройшло 13 млн осіб», – додав він.

Абсолютна більшість людей, які перетнули кордон, це громадяни України – 75%. Громадян Польщі було 1,2 млн.

Роґоз нагадав, що українці приїжджають до Польщі не тільки робити покупки. «Переважна більшість громадян України використовує біометричні паспорти і завдяки цьому вони можуть подорожувати також по всьому Європейському Союзу. Все більше людей їде до ЄС на роботу, відкривати фірми та навчатися», – зазначив він.

За словами Роґоза, польсько-український кордон все більше нагадує кордон з Німеччиною. Він додав, що поляки їдуть в Україну до перукаря або стоматолога, оскільки ці послуги там дешевші. «У свою чергу, українці, котрі працюють у Перемишлі, повертаються після роботи у свою країну, використовуючи пішохідний перехід в Медиці», – сказав він.

Працівники Бескидського відділу Прикордонної служби відмовили у в’їзді до Польщі понад 15,7 тис. осіб, в основному українцям. Серед причин: брак коштів на перебування в ЄС і відсутність документів, що підтверджують мету подорожі до Євроспільноти.

Торік клопотання про надання статусу біженця подали тільки 53 особи. Водночас масштаби контрабанди цигарок на польсько-українському кордоні в 2018 році були подібними до попередніх років. Вартість затриманої контрабанди склала 17,6 млн злотих (4,1 млн євро). Збільшилася кількість затриманих на кордоні викрадених авто. Торік це було 175 автівок, вартістю 7,4 млн злотих (1,76 млн євро). У 2017 році таких транспортних засобів було 120.

У 2018 році працівники Бескидського відділу Прикордонної служби Польщі затримали 164 особи, котрі незаконно перетнули польський кордон, але не тільки з Україною, але теж зі Словаччиною.

На думку коменданта Бескидського відділу Прикордонної служби полковника Роберта Роґоза, незаконну міграцію з України «починають організовувати». «Все частіше іммігрант купує пакет – прилітає в Україну законно, потім його везуть до кордону з Польщею, там його переводять і його підбирає кур’єр. Однак одне не змінюється, Польща не є кінцевою країною подорожі, а транзитною», – зауважив Роґоз.

Прикордонна служба на Підкарпатті видала також торік понад 9 тис. рішень про депортацію, що на 40% більше, ніж у 2017 році. Причиною є, зазвичай, перевищення дозволеного періоду перебування у Польщі.

Крім того, прикордонники у Підкарпатському воєводстві виявили 646 випадків незаконного працевлаштування іноземців. Також викрили 9 злочинних груп, які займалися незаконною міграцією та фальшуванням документів.

Фото facebook.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.