​Цими вихідними в кількох містах і містечках Польщі відбуваються художні заходи, присвячені Кобзареві

У суботу 16 березня і неділю 17 березня українці, які живуть у північно-східній Польщі, організували ряд концертів і поетичних зустрічей, присвячених творчості Тараса Шевченка. Шевченківські дні відбуваються щороку в березні, коли припадають роковини дня народження і смерті Кобзаря (Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року, а помер 10 березня 1861 року), повідомляє Польське радіо.


На врочистий захід у суботу в місті Лідзбарк Вармінський запрошено представників вармінсько-мазурського воєводи. Зіркою свята стала Хорова капела «Дударик» зі Львова. Свою програму запропонували також учні Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Ґурові Ілавецькому, зокрема їхній ансамбль «Думка». Шевченківський концерт у суботу організували ще в Кентшині, а в неділю – в Ґіжицьку та Ольштині.

Українська меншина в регіоні Вармія і Мазури є нащадками українців, виселених 1947 року в операції «Вісла» з південно-східної Польщі на північні і західні території. Як повідомляє Польське пресове агентство, це кільканадцять тисяч осіб. Останніми роками їхню громаду поповнюють заробітчани з України.

Пам’ятник Тарасові Шевченку у Варшаві. Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.