​Угорщина проти українського закону про мову

Український закон про мову, підписаний Петром Порошенком, порушує права національних меншин, оскільки позбавляє їх вже набутих чинних законів, що стосуються використання мови,- заявило у четвер угорське Міністерство закордонних справ, повідомляє Польське радіо.


«Ми хочемо, щоб відносини між Угорщиною та Україною були знову налагодженими і дружніми, і ми сподіваємося, що новообраний український президент буде відкритий до цього», - підкреслило МЗС.

Нагадаємо, Закон вимагає використання української мови у публічній сфері з боку посадових осіб, суддів, працівників поліції, солдатів, вчителів, працівників медичних установ, адвокатів та нотаріусів.

Не стосується релігійних обрядів та приватного життя. Закон також гарантує, що в дитячих садках та початковій школі навчання національних меншин буде відбуватися їхньою рідною мовою на рівні із державною мовою. Протягом трьох місяців після прийняття закону парламент ухвалить закон про мови національних меншин.

Фото flickr.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.