​На ринку праці Польща бореться з Німеччиною за українських працівників - дослідження

«Більш відкритий перед іммігрантами німецький ринок, безперечно, буде великою конкуренцією для польських фірм», – каже в щоденнику «Rzeczpospolita» Анджей Коркус, голова агентства зайнятості EWL, яке спільно зі Студіумом Східної Європи Варшавського університету є автором цього дослідження, повідомляє Польське радіо.


Опитування проведено серед 855 українських працівників у Польщі – найчастіше в сфері промисловості, логістики, транспорту і будівництва. Понад 70 відсотків респондентів заохотили працювати в Польщі більші, ніж в Україні, заробітки. Велике значення мали рекомендації родичів та друзів і безкоштовне житло.

Що цікаво, хоч 28 відсотків опитуваних працюють у Польщі на нижчій посаді, ніж в Україні, проте понад чотири з десяти осіб займають однакову або вищу посаду (в останній групі – майже 20 відсотків).

Газета радить, чим затримати українських заробітчан у Польщі. На думку авторів дослідження, це збільшення зарплати (частково гарантує його плановане на 2020 рік підвищення мінімальної заробітної плати), менші вимоги стосовно знання мови, можливість отримати дозвіл на проживання та громадянство і спрощення процедури працевлаштування іноземців.

Як зазначив голова польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота, перевагою Польщі є культурна близькість і те, що багато працівників з України має тут родичів і знайомих. Попри лібералізацію, в Німеччині залишиться чимало культурних, мовних бар’єрів та більші витрати на утримання.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.