​Комітет міністрів Ради Європи надав позитивну оцінку Рішенню КСУ у справі щодо забезпечення державою виконання судового рішення

Комітет міністрів Ради Європи, що відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод здійснює нагляд за виконанням рішень Європейського суду з прав людини, на своєму засіданні 4–6 червня 2019 року ухвалив рішення щодо статусу виконання Україною рішень ЄСПЛ, в якому здійснено детальний аналіз проблеми «невиконання судових рішень».


Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Комітет міністрів Ради Європи у своєму аналізі дав позитивну оцінку Рішенню КСУ № 2-р(ІІ)/2019 від 15 травня 2019 року за конституційною скаргою Віри Василівни Хліпальської.

За словами кандидата юридичних наук, начальника відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи (м. Страсбург) Павла Пушкаря, КМРЄ наголошує, що Рішення КСУ фактично створює належне конституційне підґрунтя для реформи системи виконання рішень національних судів та зміни (або трансформації) цієї системи на систему автоматичного виконання таких рішень.

«Рішення, по якому держава (державний орган, установа, організація чи підприємство, яке контролюється або управляється державою) є відповідачем, має виконуватися цим відповідачем одразу, без зволікань, без затримок та зайвих адміністративних та бюрократичних перепон, беззаперечно. Тобто, такі рішення мають виконуватися одразу «добровільно-примусово», без накладення додаткового тягаря адміністративних чи правових процедур на стягувача (мова йде про спрощення системи виконання в тому числі, отримання виконавчих листів тощо)», – підкреслив Павло Пушкар.

З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням:
https://sud.ua/ru/news/blog/143861-avtomatichne-vikonannya-sudovikh-rishen-postanovlenikh-proti-derzhavi-vikonannya-vimog-rishen-yevropeyskogo-sudu-z-prav-lyudini-0fc611.

Фото bbc.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.