​Польські й українські студенти разом мандрували по кордонах карпатських світів

Студенти з Ряшівського університету та Ужгородського національного університету провели спільні польові дослідження на Закарпатті. Проект «Місцева пам’ять на кордонах карпатських світів» реалізувала група 20 осіб у межах програми «Еразмус +», повідомляє Польське радіо.


За словами учасників, для них це була дуже цікава практика. У розмовах із жителями Закарпаття студенти з Польщі Малґожата Пазиняк і Якуб Дазь дізналися про їхню історію і місцеві традиції: «Завдяки розмовам з жителями ми дізнавалися про їхні культурні традиції. Літні люди показували нам свій (традиційний – ред.) одяг, готували нам обіди, були для нас дуже ввічливі. Це було дуже обнадійливо, бо кордон не так вже й далеко від Польщі, а проте, ця культура для нас є дуже екзотичною».

Опікун студентської групи, етнолог доктор Томаш Косєк з Ряшівського університету звернув увагу, що важливим був не лише науковий аспект досліджень на Закарпатті: «Науковий вимір – це одна сфера. Другою сферою було те, щоб польсько-українська молодь познайомилася. Щоб одні побачили других. Адже, хоч ми живемо відносно близько, нагода до спільної зустрічі, активності є нечасто. Вони ходили польсько-українськими парами і мусили порозумітися; не було з цим ніякої проблеми».

Студенти з Ряшева вже думають про наступну експедицію на Закарпаття. Також планують наукові та науково-популярні статті на теми, якими вони займалися під час досліджень.

Фото Glow Images/East News



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.