​У Польщі також вшанували 86-ті роковини Голодомору в Україні

У четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів, проводиться також акція «Запали свічку». Більшовицька політика колективізації сільського господарства, переслідування селян та реквізиція зерна у 1932-33 роках коштувала життя, за різними оцінками, від 4 до 7 мільйонів жителів України. У Любліні на сході Польщі також вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні, повідомляє Польське радіо.


Попри цю трагедію, українців не вдалося зламати. «Голодомор – це частина нашої історії, про яку необхідно пам’ятати», – сказав генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк: «Це страшна трагедія не лише для українців, трагедія для цілої Європи, для всього світу. Як можна? Тварини так не поводяться, а люди вбивають одне одного, замучують голодом. Це була страшна біда».

До Любліна приїхали українці зі Львова, щоб віддати шану загиблим. «Наші дідусі і батьки вдома згадували про Голодомор, про страхітливі речі, які тоді відбувалися», – розповідає львів’янка Лідія Зозуля: «Вбивали навіть дітей, тому що зовсім не було що їсти. Скільки зібрали зерна – все віднімали, вивозили. Людям нічого не залишали».

Люблінські заходи відбулися при пам’ятнику Жертвам Голодомору у сквері біля кругового перехрестя імені митрополита Петра Могили.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.