​У Польщі також вшанували 86-ті роковини Голодомору в Україні

У четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів, проводиться також акція «Запали свічку». Більшовицька політика колективізації сільського господарства, переслідування селян та реквізиція зерна у 1932-33 роках коштувала життя, за різними оцінками, від 4 до 7 мільйонів жителів України. У Любліні на сході Польщі також вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні, повідомляє Польське радіо.


Попри цю трагедію, українців не вдалося зламати. «Голодомор – це частина нашої історії, про яку необхідно пам’ятати», – сказав генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк: «Це страшна трагедія не лише для українців, трагедія для цілої Європи, для всього світу. Як можна? Тварини так не поводяться, а люди вбивають одне одного, замучують голодом. Це була страшна біда».

До Любліна приїхали українці зі Львова, щоб віддати шану загиблим. «Наші дідусі і батьки вдома згадували про Голодомор, про страхітливі речі, які тоді відбувалися», – розповідає львів’янка Лідія Зозуля: «Вбивали навіть дітей, тому що зовсім не було що їсти. Скільки зібрали зерна – все віднімали, вивозили. Людям нічого не залишали».

Люблінські заходи відбулися при пам’ятнику Жертвам Голодомору у сквері біля кругового перехрестя імені митрополита Петра Могили.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.