​Польський генерал прокоментував скандал довкола сербської зброї в Україні

Виявляється, підприємство з Варшави імпортувало 30 тис. мінометних снарядів, яких польська армія не замовляла, - пише «Dziennik Gazeta Prawna». За словами видання, це підприємство також зробило так, що снаряди, як і фірма, зникли. «Однак ці боєприпаси знайшлися. Вони опинилися у руках проросійських сепаратистів на Донбасі, які згодом зробили з цього медіа-шоу. Все під носом військової контррозвідки Польщі», - цитує «DGP» Польське радіо.


«Я не вірю, що серби не знали, куди це озброєння потрапляє. Нині вони намагаються зберегти обличчя перед росіянами», - сказав у розмові з виданням «Dziennik Gazeta Prawna» польський генерал Вальдемар Скшипачак, колишній заступник міністра національної оборони Польщі, відповідальний за купівлі для війська, екскомандувач сухопутних військ. Військовий прокоментував повідомлення про втягування Польщі у міжнародний скандал, пов’язаний із сербською зброєю на Донбасі.

За його словами, варшавська фірма Nattan, вплетена у цей скандал, працювала на польському ринку багато років. Спочатку вона була пов'язана з американцями, торгувала зброєю, зокрема, з державами Африки, а останнім часом з Україною.

Як пояснює Скшипчак, на ринку в Європі доброї якості 60 мм снаряди до мінометів виробляє росія, Болгарія та Сербія. Для українців російський ринок є офіційно недоступним. «Я припускаю, що американці могли це використати, могли купувати боєприпаси у Сербії для українських одержувачів», - сказав він.

Генерал звертає увагу, що жодна зброя не може виїхати з Польщі без дозволу Міністерства закордонних справ. «Можливо, у цьому випадку цих боєприпасів у Польщі взагалі не було, а це (фірма Nattan – ред.) був тільки посередник на папері. Я не вірю у те, що наша влада погодилася би на це. Під час вивезення зброї проходять перевірки, є митниця, контролюється кожна коробка з товаром. Можливо, було так, що ця зброя безпосередньо з Сербії поїхала в Україну. Але тут, очевидно, якісь служби не виконали своїх обов’язків. Якщо ця зброя мала прибути до Польщі, а не прибула, то це злочин і хтось щось дуже не догледів. Нагадаю, що Сербія продала багато зброї Болгарії, Чехії та Польщі, що поїхала в Україну. Ці 30 тис. боєприпасів – це крапля у морі українських потреб», - зазначає Скшипчак.

Він зауважує, що проблема Сербії у тому, що вона не хоче дратувати росію і не хоче робити це безпосередньо. «Я не вірю у те, що серби не знали, куди ця зброя йде. Я думаю, що вони дуже добре розуміли, що відбувається, а тепер просто намагаються зберегти обличчя перед росіянами. Бо ж насправді рахуються гроші, а війна на сході України вимагає багато боєприпасів. Можливо, що цапом-відбувайлом для втрати іміджу сербів будуть саме польські компанії», - сказав він.

Генерал Скшипчак переконаний, що ця ситуація не вплине негативно на імідж Польщі. «Поляки на міжнародному ринку торгівлі зброєю є надійним партнером. Щонайменше для американців, а це ключова річ. Вони цінують працю з нами тому, що поляки не вдаються до великих шахрайств, а держава намагається контролювати цей ринок. З іншого боку, ви повинні пам’ятати, що в Україні якраз змінилася влада і, напевно, нові люди теж хочуть заробити, звідси і ця інформація», - наголошує він.

Генерал Скшипчак зауважує, що головним спонсором придбання зброї для України є американський уряд. «Україна є великим виробником озброєння, вони купують за кордоном небагато, від американців отримали протитанкові ракетні комплекси Javelin. Натомість вони купують частину боєприпасів, і тут у гру входить продукція з Болгарії або Сербії. Запасів для такого пострадянського обладнання у Європі більше немає, бо їх розпродали, в основному в Африку та арабські країни», - каже генерал.

Проросійський терорист на Донбасі. Фото creativecommons.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Бійці ССО Збройних сил України завдають суттєвих втрат військам противника у Курській області, зокрема військовослужбовцям КНДР

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.