​У Варшаві відбулася дискусія: «Польща та Україна у 30-х і 40-х роках ХХ століття - 25 років архівно-історичної співпраці»

З нагоди 25-річчя польсько-українського архівно-історичного співробітництва у палаці Бельведер у Варшаві проведено дискусію на тему «Польща та Україна у 30-х і 40-х роках ХХ століття – 25 років архівно-історичної співпраці». У квітні 1996 року відбулася зустріч представників Міністерства внутрішніх справ Польщі та Служби безпеки України (СБУ), результатом якої стало створення робочої групи архівістів та істориків. Завдяки цьому виникла видавнича серія про нелегку долю Польщі та України у 30-х і 40-х роках ХХ століття, повідомляє Польське радіо.


Очільниця польсько-української робочої групи істориків та архівістів, директорка Архіву Інституту національної пам’яті Мажена Крук наголошує, що протягом чверті століття польські та українські архівісти та історики обговорили і представили в 10 томах надзвичайно важливі та складні аспекти історії обох країн: «Є том, присвячений волинському злочину, є том, присвячений ліквідації структур ОУН-УПА, операції «Вісла». Отже, це були непрості моменти. Сам факт, що 25 років тому вдалося таку групу створити і, попри складні моменти, нам вдавалося крок за кроком реалізувати плани, тобто спростовувати історію, показувати документи про білі плями історії».

Учасник групи, директор Архіву Служби безпеки України Андрій Когут звернув увагу, що за 25 років співпраці опубліковано тисячі документів цієї установи, надзвичайно важливих для польських дослідників. Заодно, як він зазначив, для українських істориків надзвичайно важливі документи з Архіву польського Інституту національної пам’яті. Андрій Когут додав, що чимало матеріалу стосується співпраці між комуністичними службами та боротьби проти українського підпілля на території Польщі.

Директорка Архіву Інституту національної пам’яті Мажена Крук запевнила, що, хоча основна ідея групи – це пошук та публікація документів 30-х і 40-х років ХХ століття, проте в недалекому майбутньому є плани зосередитися на дещо сучасніших подіях: документах, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою, та збірці документів, які стосуються усього десятиліття 80-х років – найважливіших подій у Польщі, реакції на них КДБ в Україні, і того, яка інформація проникнула до українського суспільства.

Під час зустрічі в Палаці Бельведер відбулася презентація десятого, ювілейного тому документів, опублікованого наприкінці 2020 року. Він стосується наслідків наказу заступника Лаврєнтія Бєрії, генерала Всєволода Мєркулова, який наказав вести список так званих антирадянських елементів після 17 вересня 1939 року – функціонерів служб Другої Республіки Польща та представників адміністрації. Це була прелюдія до «польської операції II», цього разу на східних територіях тодішньої Польщі.

Зустріч польсько-української робочої групи істориків та архівістів, 14 вересня 2021 року. Фото twitter.com/ipngovplКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Унаслідок ворожих дій минулої доби один військовослужбовець операції Об’єднаних сил дістав вогнепальне поранення

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.