У Варшаві відбулася дискусія: «Польща та Україна у 30-х і 40-х роках ХХ століття - 25 років архівно-історичної співпраці»
- Подробиці
- Опубліковано 14.09.2021 20:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2086
З нагоди 25-річчя польсько-українського архівно-історичного співробітництва у палаці Бельведер у Варшаві проведено дискусію на тему «Польща та Україна у 30-х і 40-х роках ХХ століття – 25 років архівно-історичної співпраці». У квітні 1996 року відбулася зустріч представників Міністерства внутрішніх справ Польщі та Служби безпеки України (СБУ), результатом якої стало створення робочої групи архівістів та істориків. Завдяки цьому виникла видавнича серія про нелегку долю Польщі та України у 30-х і 40-х роках ХХ століття, повідомляє Польське радіо.
Очільниця польсько-української робочої групи істориків та архівістів, директорка Архіву Інституту національної пам’яті Мажена Крук наголошує, що протягом чверті століття польські та українські архівісти та історики обговорили і представили в 10 томах надзвичайно важливі та складні аспекти історії обох країн: «Є том, присвячений волинському злочину, є том, присвячений ліквідації структур ОУН-УПА, операції «Вісла». Отже, це були непрості моменти. Сам факт, що 25 років тому вдалося таку групу створити і, попри складні моменти, нам вдавалося крок за кроком реалізувати плани, тобто спростовувати історію, показувати документи про білі плями історії».
Учасник групи, директор Архіву Служби безпеки України Андрій Когут звернув увагу, що за 25 років співпраці опубліковано тисячі документів цієї установи, надзвичайно важливих для польських дослідників. Заодно, як він зазначив, для українських істориків надзвичайно важливі документи з Архіву польського Інституту національної пам’яті. Андрій Когут додав, що чимало матеріалу стосується співпраці між комуністичними службами та боротьби проти українського підпілля на території Польщі.
Директорка Архіву Інституту національної пам’яті Мажена Крук запевнила, що, хоча основна ідея групи – це пошук та публікація документів 30-х і 40-х років ХХ століття, проте в недалекому майбутньому є плани зосередитися на дещо сучасніших подіях: документах, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою, та збірці документів, які стосуються усього десятиліття 80-х років – найважливіших подій у Польщі, реакції на них КДБ в Україні, і того, яка інформація проникнула до українського суспільства.
Під час зустрічі в Палаці Бельведер відбулася презентація десятого, ювілейного тому документів, опублікованого наприкінці 2020 року. Він стосується наслідків наказу заступника Лаврєнтія Бєрії, генерала Всєволода Мєркулова, який наказав вести список так званих антирадянських елементів після 17 вересня 1939 року – функціонерів служб Другої Республіки Польща та представників адміністрації. Це була прелюдія до «польської операції II», цього разу на східних територіях тодішньої Польщі.
Зустріч польсько-української робочої групи істориків та архівістів, 14 вересня 2021 року. Фото twitter.com/ipngovpl
Також з цієї категорії...

Похищение наблюдателей ОБСЕ изменило общественное...
5 июн. 2014 г.

Гройсман та представники Бундестагу Німеччини...
2 февр. 2016 г.

Діти з польських та бідних...
20 авг. 2018 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08:00...
4 апр. 2025 г.

1380 кацапів подохло минулої доби...
4 апр. 2025 г.

Збито 42 ворожих БпЛА, 22...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
04.04.2025 10:03
1380 кацапів подохло минулої доби на українській землі03.04.2025 09:41
1390 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі