Президент Польщі порівняв дії України у зерновому конфлікті з діями потопельника
- Подробиці
- Опубліковано 20.09.2023 15:23
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4422
Україна має пам'ятати, що отримує допомогу від Польщі, заявив після виступу на Генасамблеї ООН президент Польщі Анджей Дуда.
«Було б добре, щоб Україна пам'ятала, що вона отримує від нас допомогу, і пам'ятала, що ми також є транзитною країною для України», - сказав польський президент, який раніше казав, що планує обговорити це питання під час двосторонньої зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Голос Америки.
Дуда звинуватив український бізнес у тому, що він намагається діяти на шкоду партнерам у Польщі.
«Є бізнес-кола, які мають інтереси в Україні й хочуть якнайшвидше продати зерно за якнайнижчою ціною. Ми повинні від цього захищатися, - сказав Дуда. - Я б порівняв це з чимось на кшталт людини, що потопає... Людина, яка тоне, надзвичайно небезпечна, тому що може затягнути на глибину... Вона може просто втопити рятівника».
У своєму виступі на Генасамблеї ООН Зеленський звинуватив деяких європейських партнерів у тому, що вони «діють спільно з росією та грають у «політичному театрі». За словами Зеленського, вони роблять «трилер» із питання зерна.
«Може здаватись, що вони грають свою роль, але насправді вони допомагають вийти на сцену московському акторові», – заявив Зеленський з трибуни ООН.
Міністри низки країн висловилипідтримку рішенню Єврокомісії від 15 вересня не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції та заявили про солідарність з Україною. Однак Польща, Угорщина і Словаччина заявили, що, запроваджуючи власні обмеження, вони діють в інтересах своїх економік і задля захисту своїх фермерів від надлишку продукції на ринку.
У відповідь Україна подала до Світової організації торгівлі вимоги про проведення консультацій щодо обмежень.
Коментуючи це, Дуда зазначив, що якщо Україна подасть скаргу до СОТ, Польща пояснить ситуацію перед трибуналом, і наголосив, що заборона стосується імпорту, а не транзиту українського зерна.
Раніше влада Польщі заявляла, що може заблокувати майбутній вступ України до Євросоюзу, якщо не вирішиться зернове питання.
Фото АР
Також з цієї категорії...
Ханне Северинсен припомнила Януковича фразу...
11 июн. 2013 г.
Штефан Фюле выразил свою поддержку...
3 окт. 2013 г.
Європейський Союз осудив збройні дії...
31 янв. 2017 г.
Набираючі популярність...
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі