​У Брюсселі розпочинається зустріч міністрів оборони НАТО, на якій обговорять підготовку до липневого саміту і питання озброєння України

Підготовка липневого саміту НАТО у Вашингтоні та озброєння України – ось деякі з тем зустрічі міністрів оборони країн Альянсу в Брюсселі 15 лютого. Раніше стало відомо, що країни Європи збільшують витрати на оборону. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що 18 із 31 країни витрачають необхідні 2 відсотки ВВП на озброєння. Очільник Альянсу оприлюднив ці дані у відповідь на заяву Дональда Трампа, який балотується в президенти США, що він не буде захищати європейських союзників, які не збільшують витрати на оборону, від росії і навіть заохочуватиме її до нападу на ці країни, повідомляє Польське радіо.

Заява колишнього президента США, безумовно, кидає тінь на обговорення 15 лютого, хоча дані, оголошені у середу, 14 лютого, мали чітко сигналізувати, що європейці серйозно ставляться до своїх зобов’язань. «Ми прогресуємо. Цього року союзники по НАТО в Європі інвестують в оборону загалом 380 мільярдів доларів», – наголосив генсек НАТО.

Він також сказав, що немає безпосередньої військової загрози жодному із союзників, але що мир ніколи не можна сприймати як належне. «НАТО продовжить забезпечувати, щоб у москви не було місця на помилкові розрахунки щодо готовності та рішучості захищати всіх членів Альянсу». Міністри оборони також говоритимуть, серед іншого, про реалізацію оборонних планів, які зараз відпрацьовуються під час найбільших за кілька десятиліть військових маневрів «Steadfast Defender».

Ще одна тема – озброєння України. «Ми всі розчаровані тим, що наступ, розпочатий українськими силами минулого року, не приніс істотного прогресу», — визнав очільник НАТО. Очікується, що міністри також обговорять прогрес у збільшенні виробництва боєприпасів.

Фото commons.wikimedia.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Рашисты совершили два преступных удара по Харькову и Одессе, обстреляв баллистическими ракетами С-300 и Искандер жилые районы обеих городов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.