​Доходи від заморожених російських активів використають для закупівлі зброї Україні - рішення послів ЄС


Посли ЄС погодили закон про використання надприбутків, отриманих від заморожених російських активів, для посилення оборони України.

Європейські лідери все ще повинні схвалити текст, згідно з яким 90% доходів надходитимуть у фонд військової допомоги Україні, яким керує ЄС, а інші 10% будуть підтримувати Київ іншим способом, повідомили Reuters чотири джерела серед дипломатів ЄС, пише Голос Америки.

Країни Групи семи заморозили фінансові активи рф на суму близько 300 мільярдів доларів незабаром після вторгнення москви в Україну у 2022 році.

Нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що лідери ЄС погодилися спрямувати для України прибутки від цих активів, за оцінками, сума може скласти 15-20 мільярдів євро до 2027 року.

Як повідомляв Голос Америки, майже 70% коштів, 190 мільярдів євро російських державних активів, заморожених в світі після початку повномасштабної війни росії в Україні, перебувають в бельгійському «Євроклір».

США намагаються переконати союзників використати доходи від активів, щоб залучити позику для України. Британський економіст Тімоті Еш в інтерв'ю журналістці Української служби Голосу Америки у квітні вказав, що американський варіант використання заморожених активів рф дозволить залучити до 50 мільярдів доларів позики для України.

Однак, каже експерт, це значно менше, ніж потреба України, яка оцінюється у 100 млрд доларів на рік, й він сумнівається, що союзники домовляться забрати у росії всю суму арештованих коштів у понад 300 мільярдів доларів.

В Україні сподіваються, що союзники України зможуть ухвалити рішення щодо заморожених російських активів вже у червні, на саміті країн «Групи семи».

Будівля Єврокомісії, Брюссель. Фото EU



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.