​Посли країн-членів ЄС погодили гарантії безпеки для України, в які включатиметься пряма участь солдатів ЄС у війні проти росії

Посли країн-членів Європейського Союзу домовилися про гарантії безпеки для України. Про це у суботу, 11 травня, повідомило німецьке видання Welt. У проєкті документа наголошується, що ЄС та його держави-члени відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки України, передає Польське радіо.


Як пише Welt am Sonntag, «нещодавно узгоджений» проєкт гарантій безпеки наразі є предметом переговорів між Європейською службою зовнішніх дій (інституцією ЄС, що відповідальна за зовнішню політику та політику безпеки під керівництвом Жозепа Борреля, - ред.), і урядом у Києві. Після цього остаточно текст документа мають затвердити міністерства закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

Німецька газета зауважує, що 11-сторінковий документ позначено як «конфіденційний».

«Європейський Союз та його держави-члени відіграють ключову роль у забезпеченні негайної і довгострокової безпеки, стійкості України через військову, цивільну, гуманітарну, фінансову, торговельну та економічну допомогу, розміщення переміщених осіб, підтримку реформ, відбудови, але також впроваджуючи санкції та надаючи дипломатичну підтримку», - читаємо у публікації.

Після ухвалення безпекових гарантій Україна зможе розраховувати на проведення протягом 24 годин, після чергового нападу на країну, негайних консультацій.

Проте, як підкреслює Welt am Sonntag, гарантії виключатимуть пряму участь солдатів ЄС у війні росії проти України. Співтовариство обіцяє Україні продовження поставок зброї та проведення навчання для солдатів, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співпрацю у протидії гібридним загрозам і кібератакам. Крім того, ЄС надаватиме фінансову підтримку, зокрема, для відбудови України.

Фото PRdU



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.