​У НАТО відмовилися від ідеї створення п’ятирічного фонду допомоги Україні

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ скасовує плани щодо створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні після того, як зіткнувся з відмовою з боку членів альянсу. Натомість, генсек НАТО просить країни зберегти свої поточні внески. Про це повідомили джерела, знайомі з цим питанням, пише Bloomberg, передає Польське Радіо.

Згідно з новою пропозицією, яку можуть підтримати міністри оборони країн-членів НАТО, коли вони зберуться в Брюсселі наступного тижня, союзники зобов’яжуться витрачати щонайменше 40 мільярдів євро (43 мільярди доларів) на рік на летальну та несмертельну допомогу Україні.

Генерал Ганс-Вернер Вірманн припускає, що майбутнє Альянсу — розвитку нових військових можливостей на основі уроків, засвоєних в Україні, і важливості критичної підводної інфраструктури.

Це відповідало б середньому річному внеску з моменту вторгнення росії у 2022 році.

НАТО визначить, на що мають піти ці гроші, які виділятиме кожна країна на основі відсотка свого валового внутрішнього продукту.

Це робиться для того, аби забезпечити більшу прозорість допомоги, яку учасники Альянсу надають Україні, м'яко тиснути на тих учасників, які не виконують своїх зобов'язань, повідомляють співрозмовники агентства.

Цей план, звісно, не передбачає нового фінансування, але в НАТО сподіваються, що так підтримка для України буде більш передбачуваною і вдасться уникнути проблем у найближчі роки, як це було досі.

За джерелами Bloomberg, пропозицію підтримують майже всі члени Альянсу. Найбільшим противником залишається Угорщина. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан хоче, аби його країна могла відмовитися від будь-якої поглибленої підтримки України.

Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Сегодня ночь опять была неспокойная, противник пытался совершить массированный «шахедно»-ракетный удар по территории Украины

детальніше

Опитування

Чи вважаєте Ви Зеленського легітимним президентом після завершення терміну перебування на посаді?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.