​Зеленський заявив у Закарпатті, що Польща не передала Україні МіГ-29 і відмовилася збивати російські ракети

Президент України Володимир Зеленський заявив під час прес-конференції у Закарпатті у четвер, 31 жовтня, що Польща «попри домовленість із НАТО, знайшла іншу причину для того, щоб не передавати Києву свої старі винищувачі МіГ-29», повідомляє Польське радіо.

За словами Зеленського, «ми (Україна, - ред.) дуже хотіли отримати МіГи від Польщі, але вони нам не могли передати, тому що у них не вистачало своїх. Тому ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, як у наших балтійських друзів... Ми домовилися про це. І що після цього? Чи дала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так».

Яка саме причина, Зеленський не сказав.

За даними видання Rzeczpospolita, Зеленський також заявив, що «українська сторона неодноразово просила Польщу збивати ракети, які прямують у бік Польщі.

«У нас є Стрий, у нас там є склади газу. Країна залежить від постачання газу, від цього залежить наше життя, особливо взимку. Ми просили захисту лише складів у Стрию. У нас недостатньо систем захисту газосховищ. Поляки збивають ракети? Ні. Поляки сказали, що готові їх збивати, якщо вони не будуть одні в цьому рішенні, якщо їх підтримає НАТО», - пише видання.

29 жовтня президент Польщі в ефірі Radio Zet Анджей Дуда заявив, що «Польща не може передати Україні винищувачі МіГ-29, як було домовлено в липні, доки НАТО не надасть гарантій щодо захисту польського повітряного простору.

Також Анджей Дуда заявив, що Польща ще не отримала нових літаків, які закупила, тому це також є причиною затримки.

Тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пьотр Лукасевич у нещодавньому інтерв’ю «Укрінформу» заявив, що Київ отримає винищувачі МіГ-29 лише після того, як Варшава отримає нові літаки від своїх партнерів. Додавши, що Польща «відчує себе беззахисною», якщо передасть Україні хоча б десять літаків МіГ-29. За словами дипломата, Польща має ще близько 10-15 МіГів, які досі є частиною ППО країни. Повідомляється, що Польща передала щонайменше 10 літаків МіГ-29.

Польський дипломат зазначив, що зараз Польща проводить масштабне переозброєння і закуповує новіші винищувачі, наприклад F-35.

Щодо збивання російських ракет над українською територією, як повідомляє портал The Hill, конгресмени від Демократичної та Республіканської партій закликали Білий дім надати Польщі дозвіл на розширення своєї зони протиповітряної оборони на територію України.

Наразі немає інформації про отримання такої згоди.

До слова, ще на початку вересня Радослав Сікорський заявив, що «Польща та інші країни мають обов'язок збивати російські ракети ще до того, як вони увійдуть в повітряний простір країн НАТО».

Польський МіГ-29. Фото commons.wikimedia.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі й військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 31 жовтня розповів про наступні актуальні події:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.